Jakie rzeczy będą nam potrzebne do montażu płytek?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zanim zaczniesz instalować płytki, będziesz chciał zebrać wszystkie narzędzia i materiały, których będziesz potrzebował.

Listwy narożne do płytek

Służą one do upewnienia się, że płytki są prawidłowo ułożone i że nie będą się przesuwać. Zapewniają również dodatkową wytrzymałość, aby płytki nie pękały i nie łamały się podczas ich cięcia. Listwa narożna do płytek występuje w wielu kształtach i rozmiarach, ale większość jest podobna. Są one wykonane z plastiku, metalu lub drewna i mają samoprzylepne podłoże, które umożliwia przyklejenie ich do ściany przed rozpoczęciem układania płytek.

Płytki

Rodzaj płytek, które wybierzesz, określi, ile arkuszy będziesz potrzebować. Większość płytek jest sprzedawana na metr kwadratowy, ale niektóre są sprzedawane na kilogramy. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz chciał kupić płytki, które są nieco większe niż obszar, który pokrywasz z nimi. Dzieje się tak dlatego, że wiele płytek ma różnice w kolorze lub fakturze, a ty możesz wykorzystać te różnice na swoją korzyść. Na przykład, jeśli jedna sekcja podłogi ma dużą czarną płytkę, podczas gdy inna ma małą białą płytkę, wygląda na to, że zostały one umieszczone tam celowo.

Klej do płytek

Kleje do płytek występują w dwóch formach: cienki zestaw i gruby zestaw. Użyj cienki zestaw do małych obszarów lub jeśli jesteś glazury duży obszar z bardzo mało linii fugowych. Grube kleje powinny być stosowane w kuchniach i łazienkach, gdzie występują duże linie fug lub gdy powierzchnia jest nierówna.

Fuga

Fuga to proszek, który po zmieszaniu z wodą zamienia się w pastę. Wypełnia ona wszelkie szczeliny między płytkami, nadając podłodze gładki wygląd i pomagając jej przetrwać dłużej niż ta bez fugi.

Piasek ceramiczny

Piasek ceramiczny jest używany do wypełnienia przestrzeni fugowych po zakończeniu układania płytek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Stylowa czapka kucharska – jak wyglądać dobrze nawet podczas gotowania?
Stylowa czapka kucharska – jak wyglądać dobrze nawet podczas gotowania?
Podczas gotowania niezbędne jest zachowanie właściwego poziomu higieny. Czyste ręce to podstawa, ale warto także pomyśleć o nakryciu głowy – […]
I Komunia Św. dziecka – jak zadbać o wszelkie istotne szczegóły
I Komunia Św. dziecka – jak zadbać o wszelkie istotne szczegóły
Organizacja I Komunii Św. dziecka to spore wyzwanie dla rodziców, dlatego nic w tym dziwnego, że wielu z nich zastanawia […]
Co należy rozważyć podczas dekorowania małego dziecka?
Co należy rozważyć podczas dekorowania małego dziecka?
Pokój małego dziecka powinien być zachęcającą, wygodną przestrzenią. Następujące porady pomogą Ci stworzyć pokój, który jest bezpieczny, funkcjonalny i zabawny […]