Jakie rzeczy będą nam potrzebne do montażu płytek?

Wszystko wokół domu

Zanim zaczniesz instalować płytki, będziesz chciał zebrać wszystkie narzędzia i materiały, których będziesz potrzebował.

Listwy narożne do płytek

Służą one do upewnienia się, że płytki są prawidłowo ułożone i że nie będą się przesuwać. Zapewniają również dodatkową wytrzymałość, aby płytki nie pękały i nie łamały się podczas ich cięcia. Listwa narożna do płytek występuje w wielu kształtach i rozmiarach, ale większość jest podobna. Są one wykonane z plastiku, metalu lub drewna i mają samoprzylepne podłoże, które umożliwia przyklejenie ich do ściany przed rozpoczęciem układania płytek.

Płytki

Rodzaj płytek, które wybierzesz, określi, ile arkuszy będziesz potrzebować. Większość płytek jest sprzedawana na metr kwadratowy, ale niektóre są sprzedawane na kilogramy. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz chciał kupić płytki, które są nieco większe niż obszar, który pokrywasz z nimi. Dzieje się tak dlatego, że wiele płytek ma różnice w kolorze lub fakturze, a ty możesz wykorzystać te różnice na swoją korzyść. Na przykład, jeśli jedna sekcja podłogi ma dużą czarną płytkę, podczas gdy inna ma małą białą płytkę, wygląda na to, że zostały one umieszczone tam celowo.

Klej do płytek

Kleje do płytek występują w dwóch formach: cienki zestaw i gruby zestaw. Użyj cienki zestaw do małych obszarów lub jeśli jesteś glazury duży obszar z bardzo mało linii fugowych. Grube kleje powinny być stosowane w kuchniach i łazienkach, gdzie występują duże linie fug lub gdy powierzchnia jest nierówna.

Fuga

Fuga to proszek, który po zmieszaniu z wodą zamienia się w pastę. Wypełnia ona wszelkie szczeliny między płytkami, nadając podłodze gładki wygląd i pomagając jej przetrwać dłużej niż ta bez fugi.

Piasek ceramiczny

Piasek ceramiczny jest używany do wypełnienia przestrzeni fugowych po zakończeniu układania płytek.

Dodaj komentarz