Jak urządzić salon?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak urządzić salon? Jakie dodatki wybrać? Które meble będą najlepsze? Jak chronić pomieszczenie przed nadmiernym słońce? Zapewne te i wiele innych pytań zadają sobie osoby, które obecnie zmagają się lub planują z remontem salonu. W dzisiejszym poradniku podpowiemy Wam, na co zwrócić uwagę podczas aranżacji salonu, aby jak najlepiej spełniał swoją funkcję.

Jak urządzić salon?

Przeważnie w pierwszej kolejności wybieramy kolory ścian i tapety, a następnie meble lub na odwrót. Dopiero w późniejszym etapie zastanawiamy się nad kolorem dywanów, zasłon i innych dodatków. Gdy pod rozwagę bierzemy rolety, firanki itp. okazuje się, że wcale nie jest to takie łatwe, chociażby z uwagi na fakt, że obecnie mamy ogromny wybór tego typu produktów. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto postępować zgodnie z kilkoma wskazówkami.

Po pierwsze: zasłony i rolety

Warto na początku określić, gdzie wybrać zasłony, a gdzie rolety. W przypadku dużych pomieszczeń świetnie sprawdzą się zasłony, które najczęściej zdobią okna w salonie i sypialni (sprawdź przykładową ofertę: “zasłony do salonu”). Dużym zainteresowaniem cieszą się również rolety rzymskie, które tak naprawdę posiadają kilka funkcji: zastępują rolety wewnętrzne oraz zasłony, jak również świetnie przyciemniają pomieszczenie i chronią przed intensywnym słońcem.

Po drugie: położenie mebli

W salonie najczęściej znajduje się telewizor, dlatego warto zadbać o to, aby słońce nie utrudniało oglądania ulubionych filmów i programów. W tym miejscu dużą rolę odgrywają dobrze dobrane zasłony np. wcześniej już wspomniane rzymskie (Bogaty wybór rolet rzymskich w sklepie internetowym np. Magdalena24 znajdziesz.). Jeżeli salon połączony jest z jadalnią, warto rozdzielić przestrzeń za pomocą sofy.

Po trzecie: im mniej, tym lepiej

W przypadku małych pomieszczeń warto zadbać o to, aby nie zagracać przestrzeni zbędnymi przedmiotami. Wiele inspiracji na temat aranżacji mniejszych wnętrz można znaleźć na blogach wnętrzarskich.

Te wskazówki z pewnością pomogą zaaranżować każdy salon!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Produkty do czyszczenia podłóg
Produkty do czyszczenia podłóg
Utrzymanie podłogi w idealnym stanie nie jest łatwym zadaniem. Dla osiągnięcia tego celu warto wspomagać się profesjonalnym sprzętem i produktami […]
Problemy w życiu codziennym – jak sobie z nimi radzić?
Problemy w życiu codziennym – jak sobie z nimi radzić?
Niezależnie od wieku, płci i miejsca zamieszkania, każdy człowiek styka się codziennie z większymi bądź mniejszymi kłopotami. Pojęcie problemu jest […]
Efekty regularnego serwisowania wózków widłowych
Efekty regularnego serwisowania wózków widłowych
Wózki widłowe to jedne z najczęściej wykorzystywanych pojazdów mechanicznych – zarówno w transporcie wewnętrznym (w fabrykach i zakładach produkcyjnych), jak […]