Zapalniczki benzynowe – czy są bezpieczne?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest zapalniczka?

Zapalniczka to przenośne urządzenie służące do tworzenia płomienia. Są one zaprojektowane tak, aby można je było używać jedną ręką, a do obsługi wymagają drugiej ręki. Zapalniczki są często przydatne do zapalania fajerwerków, papierosów, fajek i cygar.

Czym są wypełniane?

Paliwo w zapalniczce to zazwyczaj mieszanka benzyny i butanu. Benzyna jest mieszaniną węglowodorów otrzymywaną z destylacji ropy naftowej, natomiast butan jest gazem wydobywanym z odwiertów gazu ziemnego. Oba są łatwopalnymi cieczami w temperaturze pokojowej i pod ciśnieniem, co oznacza, że zapalą się pod wpływem otwartego płomienia, takiego jak ten z zapalniczki.

Najpopularniejsze typy zapalniczek płynnych to zapalniczki typu zippo, które wytwarzają mały płomień i wykorzystują jako paliwo gaz butanowy lub naftę. Te droższe używają jako paliwa benzyny.

Jeśli używasz zapalniczki do wielokrotnego napełniania, nie przepełniaj jej, trzymaj płomień z dala od wszelkich potencjalnych źródeł zapłonu i zawsze upewnij się, że pokrywa jest prawidłowo zamknięta przed odłożeniem.

Jeśli szukasz odpowiedniego modelu, to sprawdź stronę: https://zapalniczki.eu/pl/shop/zapalniczki-zippo/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dron do użytku prywatnego – jaki wybrać?
Dron do użytku prywatnego – jaki wybrać?
Drony są coraz bardziej popularne. Znacząco na ten fakt wpływa to, że obecnie nie są one już tak drogie, jak […]
Czy maturzyści powinni skorzystać z kursów business english?
Czy maturzyści powinni skorzystać z kursów business english?
Kursy języka angielskiego w biznesie są doskonałe dla maturzystów pragnących rozwijać karierę zawodową. Zapewniają wiedzę z zakresu terminologii dotyczących m.in. […]
Jak dbać o samochody ciężarowe aby cała flota była w dobrej kondycji technicznej?
Jak dbać o samochody ciężarowe aby cała flota była w dobrej kondycji technicznej?
Zakup samochodów ciężarowych to nie tylko duży wydatek, ale przede wszystkim duża odpowiedzialność za ich dalszą sprawność i użyteczność dla […]