Jak zaprojektować pokój nastolatka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy nasze dzieci stają się nastolatkami i wkraczają w buntowniczy okres, rewolucji ulega niemal każdy obszar życia całej rodziny. I domowych wnętrz nie ominie rewolucja – a jest ona szczególnie potrzebna w pokoju samego delikwenta. Dziecięce meble i pastelowe kolory na pewno już mu się nie podobają. Jak zatem zaprojektować pokój nastolatka?

Ściany

Nadają pokojowi najwięcej charakteru. Pozwólmy nastolatkowi samemu wybrać kolor – prawdopodobnie będzie to coś zupełnie innego niż to, na co my sami byśmy się zdecydowali, jednak zgódźmy się na odrobinę szaleństwa. W końcu to nie my będziemy spędzać w tym pokoju większość czasu.

Niezależnie od wybranego koloru, wnętrze wyda się bezosobowe, jeśli nie znajdą się w nim plakaty ulubionych zespołów. Tym jednak zajmie się już nasza pociecha. Alternatywą do plakatów mogą być fototapety np. wielowymiarowe zdjęcie Nowego Jorku na pewno będzie strzałem w 10!

Meble

W pokoju nastolatka muszą być one przede wszystkim funkcjonalne. Młodzież w wieku szkolnym spędza wiele czasu przy książkach, dlatego koniecznie powinniśmy zadbać o wygodne biurko i fotel do siedzenia. Nie może zabraknąć też dającej odpowiednie oświetlenie lampki biurowej. Wraz z dorastaniem dziecka zmieniają się także jego zainteresowania, dlatego z pokoju warto usunąć nieużywane zabawki i stworzyć miejsce dla jego nowych hobby.

W pokoju dziewczynki dobrze jest wstawić dużą szafę oraz lustro.
Choć jako rodzice mamy wpływ na wygląd pokoju naszego dziecka, powinniśmy jemu oddać ostateczny głos. Nastolatki mają duże poczucie niezależności, a także znają swoje potrzeby lepiej niż ktokolwiek inny – słuchając ich pomysłów, razem możemy stworzyć dla nich oazę, do której będą chcieli wracać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zimowe dodatki dziecięce
Zimowe dodatki dziecięce
Sezon zimowy to czas, aby zmienić garderobę u naszych pociech. Nie należy rezygnować ze spacerów czy też zabaw na świeżym […]
Niekonwencjonalne damskie obuwie
Niekonwencjonalne damskie obuwie
Współczesne kobiety są niezwykle aktywne. Pracują zawodowo, zajmują się domem i dziećmi, realizują swoje pasje. Dziennie pokonują wiele kilometrów, ale […]
Jak ratować związek po zdradzie?
Jak ratować związek po zdradzie?
Zdrada to duży dramat w każdym związku. Podobnie przeżywają ją zarówno kobiety, jak i mężczyźni, nawet jeśli ci drudzy nie […]