Pellet – tani i ekologiczny

Wszystko wokół domu

Pellet to nowoczesne paliwo wytwarzane ze sprasowanych odpadów drzewnych. Sprzedawane jest w formie cylindrycznych granulek o różnej średnicy. Do jego produkcji wykorzystuje się zarówno drewno iglaste, jak i liściaste. Wysokiej jakości opał doskonale nadaje się do zasilania domowych instalacji centralnego ogrzewania.

Czyste paliwo przyjazne dla środowiska naturalnego

Pellet drzewny zaliczany jest do odnawialnych źródeł energii. Oznacza to, że jego stosowanie nie wpływa destrukcyjnie na stan środowiska naturalnego. Co więcej, podczas spalania tego opału do atmosfery trafiają niewielkie ilości dwutlenku węgla, który przyczynia się do ocieplenia klimatu. Niska emisja dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji wpływa na poprawę jakości powietrza i ogranicza ilość smogu. Pellet to czyste paliwo o dużej wydajności sprzedawane w poręcznych workach. Przyjmuje się, że z jednej tony opału powstają 3 kg organicznego popiołu, który może być z powodzeniem wykorzystany jako nawóz pod trawnik.

Inne korzyści stosowania pelletu

Rosnące ceny węgla i jego pochodnych sprawiają, że ogrzewanie pelletem staje się coraz bardziej opłacalne. Produkcją wysokiej jakości opału drzewnego zajmują się polskie firmy. Dzięki temu, że nie trzeba go importować, jego ceny utrzymują się na stałym poziomie. Osoby, które szukają wysokiej jakości paliwa w konkurencyjnych cenach, powinny odwiedzić stronę https://www.sambudrol.pl/pellet/. Do spalania pelletu wykorzystuje się nowoczesne bezobsługowe kotły, a rola operatora ogranicza się do ustawiania temperatury kotła oraz okresowego usuwania popiołu. W porównaniu do węgla lub ekogroszku, pellet jest czystym i ekologicznym paliwem, a korzystanie z niego jest wygodne i komfortowe.

Dodaj komentarz