Jaka metoda cięcia blach jest najbardziej efektywna?

Technologia

Metalowa blacha to materiał powszechnie stosowany w budownictwie oraz w wykończeniówce. Jest ona używana jako element konstrukcyjny pokryć dachowych, dekoracyjnych, jak również architektonicznych. Jej plastyczność oraz łatwość zgniatania sprawia, że możemy nadawać powierzchniom rozmaite formy, jednak musimy pamiętać, że blacha występuje w różnych postaciach. Charakteryzują się one odmienną grubością i poziomem wytrzymałości, a to przekłada się na możliwość jej cięcia. Znając specyfikę danego produktu, możemy dobrać najlepszy sposób, który umożliwi nam precyzyjne działanie, jak również otrzymanie pożądanych kształtów oraz wymiarów.

Laser, plazma, czy woda

Z blachą o małej grubości spokojnie poradzi sobie woda wypuszczana pod ogromnym ciśnieniem, jednak to najmniej dokładna metoda niedająca gwarancji zadowolenia z efektów. Plazma będzie bardziej precyzyjna, ale ze względu na wymagania sprzętowe ta technologia wykorzystywana jest przede wszystkim w przemyśle. Perfekcję zagwarantować może nam natomiast laser.

Połączenie gorącego promienia wiązki laserowej i gazów technicznych to propozycja dla osób ceniących ergonomię oraz ekologię. Ofertę nowoczesnej metody obróbki blachy znajdziemy na tej stronie internetowej http://bastex.eu/ciecie-blach-laserem.php. Duża powtarzalność tego procesu sprawi, że wygenerujemy małe ilości opadów, a co za tym idzie, będziemy mieć mniejsze straty. Tę opcję docenią najwięksi przedsiębiorcy, ale także prywatni odbiorcy, którym zależy na sensownym postępowaniu.

Dodaj komentarz