Gdzie muszą być zamontowane czujniki temperatury?

Technologia

Jedną z najczęściej monitorowanych i badanych wielkości fizycznych jest z pewnością temperatura. W licznych zakładach przemysłowych powszechnie montuje się specjalne czujniki dokonujące pomiaru tego parametru, które zwiększają bezpieczeństwo znajdujących się wewnątrz osób, a także pozwalają na utrzymanie właściwego poziomu temperatury w wielu procesach produkcyjnych. Są to urządzenia niezwykle precyzyjne, należące do tzw. automatyki przemysłowej. Można je kupić m.in. w specjalistycznym sklepie Hazbi

Gwarancja optymalnego poziomu bezpieczeństwa i wydajności 

Czujniki temperatury dzielą się na kilka rodzajów – najpopularniejsze są modele rezystancyjne (platynowe i niklowe), na światło podczerwone oraz termoparowe. Funkcjonują one na różnych zasadach, ale efekt jest ten sam, a mianowicie skutecznie regulują pracę różnorodnych urządzeń, a także rejestrują poziom temperatury w obiekcie, informując o niekorzystnych zmianach (np. w sytuacji pożaru).

Najbardziej cenione są czujniki marki Limatherm, ponieważ wykazują się niesamowitą precyzją, są niezawodne i bardzo wytrzymałe. Montuje się je m.in. w piecach hutniczych i hartowniczych, systemach centralnego ogrzewania, czyli grzejnikach i kotłach (również w domach prywatnych), instalacjach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych oraz laboratoriach. Ponadto są bardzo często umieszczane w zaawansowanych sprzętach produkcyjnych (chronią je przed przegrzaniem), zbiornikach spożywczych, układach scalonych i silnikach elektrycznych.

Podsumowując, czujniki temperatury są wykorzystywane w wielu branżach – m.in. metalurgicznej, ciepłowniczej, maszynowej, farmaceutycznej, chemicznej, spożywczej czy budowniczej. Stosują je nawet strażacy i wojskowi.

Dodaj komentarz