Jaką wentylację do domu wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie zapominaj o niczym

Budujesz nowy dom, który sobie wymarzyłaś/eś. Oczami wyobraźni widzisz już go, widzisz też siebie mieszkającego w nim i wypełniającego codziennie czynności. Ale czy zastanawiałeś się nad odpowiednią wentylacją? A jeśli tak, to czy jesteś pewny, że ta którą wybrałeś spełni w 100% twoje oczekiwania?

Dom bez wentylacji

Brak wentylacji w domu równa się brak przepływu powietrza. Wiedzą o tym najlepiej ci, którzy jej nie posiadają, a wymienili stare, nieszczelne okna na nowe szczelne – w domu jest duszno, okna są zaparowane, a czasem pojawia się nawet pleśń na ścianach.

Jakość to podstawa

Czym powinna się charakteryzować dobra wentylacja? Powinna zapewnić w twoim domu skuteczną wymianę powietrza – niezależnie od pory roku. Podczas lata powinna nieco chłodzić, a zimą nie wywiewać nam z domu zbyt dużo ciepła.

Rekuperacja – co to takiego?

Najbardziej ekonomiczne i funkcjonalne wentylacje to te mechaniczne z odzyskiwaniem ciepła. Tradycyjna wentylacja polegała na tym, że powietrze było usuwane ciągiem wytwarzanym przez kominy – co nie do końca się sprawdzało, ponieważ wilgoć wciąż pozostawała we wnętrzu, taka wentylacja nie zapobiegała też wychładzaniu. Natomiast wentylator z odzyskiwaniem ciepła działa na zasadzie ruchu powietrza – jest to właśnie rekuperacja – dzięki maszynie, rekuperatorowi, która kontroluje przepływ powietrza, brudne powietrze zostanie usunięte na zewnątrz oraz wymienione na świeże i czyste, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części ciepła, które było w nim zgromadzone.

Jeśli zatem wiesz, że najważniejsze dla ciebie są zdrowie, oszczędność, ekologia oraz komfort – to sięgnij po wentylację mechaniczną z odzyskaniem ciepła, którą znajdziesz na przykład tutaj: http://www.proventis.pl/oferta-uslug/wentylacja-mechaniczna-do-domu/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Suknia wieczorowa – jak ją dobrać do swojej sylwetki?
Suknia wieczorowa – jak ją dobrać do swojej sylwetki?
Jednym z elementów garderoby niezbędnych w szafie każdej kobiety jest suknia wieczorowa. Nadaje się ona do założenia np. na imprezę […]
Na co zwrócić uwagę wybierając schody?
Na co zwrócić uwagę wybierając schody?
Wybór odpowiednich schodów jest bardzo ważną decyzją, którą muszą podjąć osoby budujące piętrowy dom. Tą decyzję trzeba dobrze przemyśleć, aby […]
Co warto wiedzieć o tłumaczeniach ?
Co warto wiedzieć o tłumaczeniach ?
Zawody, które wybieramy są zazwyczaj decyzją przemyślaną, która ma przynieść nam życie na zadowalającym poziomie. Nie zawsze jednak decyzja ta […]