Jak odpowiednio ubrać się na wypoczynek nad wodą?

Hobby i relaks/wypoczynek

Okazuje się, że wybór odpowiedniej odzieży nad wodę potrafi być problematyczny. Zwłaszcza, jeśli na wypoczynek nie wybieramy się sami. Jakie więc ubrania przygotować i dlaczego mają one takie znaczenie? Dowiedz się tego z przygotowanego artykułu! 

Stroje kąpielowe dla dorosłych i dzieci

O ile na basenach istnieją ścisłe zasady, co do wybieranego stroju do kąpieli, o tyle nad otwartymi akwenami panuje większa dowolność. Panowie mogą wybrać tradycyjne kąpielówki męskie na basen, ponieważ ich szybkoschnąca powierzchnia pozwoli im czuć się swobodnie już po chwili od wyjścia z wody. Panie powinny pamiętać o praktycznych aspektach swojego stroju kąpielowego. Modele biustonoszy zawiązywane na sznurki mogą okazać się zawodne podczas intensywnego pływania lub grania w piłkę w wodzie. Zamiast nich warto decydować się na klasyczne staniki zapinane na haftki. Wśród dzieci stroje kąpielowe można wybierać dowolnie – jedno lub dwuczęściowe dla dziewczynek oraz majtki lub bokserki dla chłopców. 

Nie tylko kąpielówki 

Nie można jednak zapomnieć, że zwłaszcza odpoczynek nad otwartym zbiornikiem wodnym wiąże się z przebywaniem na silnym słońcu. Efekty jego oddziaływania na skórę są nieprzyjemne, jednak można się przed nimi chronić. Warto postawić na okrywanie ciała t-shirtami – zwłaszcza w intensywnych kolorach. Widoczna z daleka koszulka polo pomarańczowa nie tylko pozwoli szybko zidentyfikować członka rodziny, lecz przede wszystkim odbije z powierzchni skóry szkodliwe promieniowanie UV. Tego typu odzież polecana jest nad wodę zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Dodaj komentarz