Skok w tandemie – przeżyj niesamowitą przygodę

Hobby i relaks/wypoczynek

Skok spadochronowy to niesamowity rodzaj rozrywki i wyjątkowe przeżycie, które na długo pozostaje w pamięci. Adrenalina i emocje, jakie towarzyszą temu wydarzeniu, są nieporównywalne z niczym innym. Skok w tandemie odbywa się z udziałem doświadczonego profesjonalisty, który przez cały czas kontroluje sytuację. Zapewnia on bezpieczeństwo i stabilny lot aż do samej ziemi. Jakie wymagania należy spełnić przed oddaniem swojej próby?

Jak przebiega skok spadochronowy?

Mimo że skoki w tandemie należą do grupy sportów ekstremalnych, są one jednymi z najbezpieczniejszych. Osoba, która kontroluje cały lot, ma na swoim koncie tysiące oddanych prób. Dlatego decydując się na skok w tandemie, można zachować spokój i otworzyć się na wyjątkowe emocje i przeżycia, które towarzyszą całemu wydarzeniu. W ofercie http://www.skokwtandemie.pl znajdują się skoki w towarzystwie tandem-pilota. Instruktor jest połączony z uczestnikiem uprzężą. Na jego plecach znajduje się również spadochron. Instruktor przestrzega rygorystycznych zasad bezpieczeństwa, kontroluje lot i decyduje o momencie otwarcia spadochronu i podejściu do lądowania. Skok z wysokości 4000 m to wyzwanie, które wymaga sporej odwagi. Podczas swobodnego spadania można jednak doświadczyć wyjątkowych emocji i spojrzeć na dotychczasowe, przyziemne sprawy z zupełnie innej perspektywy.

Na skok spadochronowy decydują się osoby w różnym wieku. Do oddania próby wymagany jest dobry ogólny stan zdrowia. Przed wylotem na wysokość 4000 m trzeba odbyć także krótki trening na ziemi. W jego trakcie omówione zostają zasady oraz wszystkie fazy skoku. Główny i najbardziej emocjonujący etap lotu, czyli z zamkniętym spadochronem trwa około minuty. Wówczas osiągana jest prędkość do 200 km/h. Następnie instruktor otwiera spadochron i następuje swobodne dryfowanie w powietrzu przez 10 minut. To spokojniejsza faza całego skoku, podczas której można podziwiać okoliczne widoki. Lądowanie następuje na płycie lotniska. Skok spadochronowy to niezapomniane przeżycie i możliwość przezwyciężenia własnych słabości.

Dodaj komentarz