Jakie praktyczne ubranka zakupić dla niemowlaka?

Życie i styl

Małe dzieci bardzo szybko wyrastają z ubranek. Uzupełniając garderobę maluszka trzeba pamiętać o tym, że zawsze musi być mu wygodnie. Ubranka dla niemowlaka powinny być praktyczne. Ale co to właściwie znaczy?

Praktyczne ubranka dla niemowląt

Naprawdę praktyczne są takie ubranka, których używa się najczęściej. Muszą być łatwe do założenia i ściągnięcia. Koniecznie wygodne i niekrępujące ruchów. A poza tym – stosowne do pory roku. Najwygodniej użytkuje się ubranka z bawełny. Jeśli będą w zbliżonych kolorach wystarczy jedno pranie na cały zestaw.

Ważne są nakrycia głowy, zwłaszcza dla noworodków. Warto mieć kilka cienkich bawełnianych czapeczek. Po za tym w zimie – koniecznie zawiązywana czapka. Ciekawie wygląda także turban dla dziecka – świetna alternatywa dla małej strojnisi.

Dobre body to podstawa

Każde małe dziecko potrzebuje sporego zapasu bodziaków z długim i krótkim rękawem. To rodzaj koszulki zapinanej w kroku, na pieluszce. Body jest wygodne i pozostaje na swoim miejscu nawet, gdy maleństwo nosi się na rękach. W ciepłe dni ładne body wystarczy dziecku za cały strój. W chłodne – zapewni ciepło i wygodę, jako spodnia warstwa ubrania. Body nie może być za ciasne.

Na wielkie wyjścia

Każde dziecko musi mieć w szafie coś ekstra. Przydadzą się sweterki i spodnie dla chłopców. Kupić można dziecięce koszule zapinane w kroku tak jak body. Dla dziewczynek oczywiście sukienki i rajstopki. Dobre jakościowo ubranka wyjściowe można znaleźć na: https://ilovemilk.pl/pl/67-sukienki  

Po za tym bardzo praktyczne są:

– rampersy,

– pajacyki,

– półśpiochy,

– skarpetki do kolan.

Dodaj komentarz