Jak prawidłowo przewijać niemowlaka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli jesteś początkującym rodzicem, możesz mieć problem z wykonywaniem codziennych czynności. Gdy zostajesz rodzicem po raz pierwszy możesz nie wiedzieć, czego potrzebuje Twoje dziecko i jak to zapewnić. Możesz również obawiać się, że zrobisz coś niewłaściwego i czuć się winna, gdy sprawy nie pójdą dobrze.

Jedną z czynności, jaka sprawia młodym rodzicom problemy jest przebieranie niemowlaka. Jednak wbrew pozorom nie jest to aż takie trudne.

Jak przewinąć niemowlaka – krok po kroku

Najlepszym sposobem na przewijanie dziecka jest ułożenie go na plecach i delikatne usunięcie brudnej pieluszki. Możesz to zrobić składając ją do tyłu lub delikatnie pociągając za nią od przodu.

Kiedy już będziesz gotowa do umycia dziecka, użyj ciepłej ściereczki i wytrzyj je od przodu do tyłu (ponieważ pomoże to zapobiec wszelkim infekcjom).

Jeśli masz chusteczki takie jak te ze strony https://www.kinderparadijse.pl/Toaleta-i-Przewijanie-c1070, teraz jest czas, aby ich użyć. Nie zaleca się używania papieru toaletowego, ponieważ może on powodować podrażnienia i wysypki na pupie dziecka. Po wytarciu dziecka, złóż lub zwiń brudną pieluszkę i wyrzuć ją do kosza.

Następnie połóż pod dziecko nową pieluszkę, upewniając się, że jest mu wygodnie. Zapnij ją z obu stronach pieluszki tak, aby nie spadła podczas zabawy lub snu dziecka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wkładki cylindryczne do zamków – rodzaje i zastosowanie
Wkładki cylindryczne do zamków – rodzaje i zastosowanie
W każdym zamku drzwiowym z wkładką występuje specjalny bęben, nazywany właśnie wkładką cylindryczną. W nim umieszczone są specjalne blokady. Jest […]
Czy znajomość wiedzy anatomicznej i topografii twarzy może pomóc w przeprowadzaniu przyszłych zabiegów medycznych?
Czy znajomość wiedzy anatomicznej i topografii twarzy może pomóc w przeprowadzaniu przyszłych zabiegów medycznych?
Twarz jest niezwykle złożoną strukturą i można się w niej pomylić na wiele różnych sposobów. W związku z tym zainteresowanie […]
Jak założyć firmę za granicą?
Jak założyć firmę za granicą?
Założenie firmy w Polsce wydaje się banalnie proste, a skoro w naszym bardzo zbiurokratyzowanym państwie nie wymaga to zbyt wielu […]