Jakie środki stosuje się w ramach dezynfekcji?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele środków, które można wykorzystać do dezynfekcji. Najpopularniejszy jest wybielacz, który jest silnym środkiem antybakteryjnym. Inne środki dezynfekujące to nadtlenek wodoru i alkohol do wcierania.

Wybielacz

Wybielacz jest zwykle dostępny w formie płynnej, ale można go również znaleźć w postaci proszku lub tabletek. Substancja ta jest powszechnie stosowana do czyszczenia powierzchni przed wybuchem choroby w domu lub biurze, a także często używana w medycynie jako środek dezynfekujący. Wybielacz działa poprzez zabijanie bakterii i innych patogenów na powierzchniach takich jak blaty, podłogi i ściany.

Nadtlenek wodoru

Nadtlenek wodoru to kolejny rodzaj środka dezynfekującego, który może być stosowany do czyszczenia powierzchni podczas wybuchu choroby lub w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się zarazków pomiędzy członkami rodziny lub współpracownikami, którzy są chorzy. Nadtlenek wodoru działa poprzez rozpuszczanie materiałów organicznych, takich jak krew i inne płyny ustrojowe, dzięki czemu nie pozostają one na powierzchniach i nie powodują rozwoju zarazków. Zabija również wirusy i bakterie, które mogą być obecne na powierzchniach.

Alkohol

Alkohol działa podobnie do nadtlenku wodoru, ponieważ zabija wirusy i bakterie poprzez rozpuszczenie ich na mniejsze cząsteczki, dzięki czemu nie mogą one dłużej rozwijać się na powierzchniach takich jak meble, pościel czy ubrania, które miały kontakt z osobą zarażoną wirusem lub bakterią.

Osobom, którym zależy na utrzymaniu właściwej czystości w pomieszczeniu (w zakładzie pracy lub w domu) mogą skorzystać również z profesjonalnych usług dezynfekcji, do których należą m.in. usługi pod adresem https://vaco.com.pl/dla-biznesu/uslugi-ddd/dezynfekcja.html.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy targi gastronomiczne do dobry pomysł na promocję lokalu?
Czy targi gastronomiczne do dobry pomysł na promocję lokalu?
Własny biznes to, jak powszechnie wiadomo, niemałe wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy, niezależnie czy jego firma jest mała, średnia czy duża. […]
Rodzaje korkociągów do wina
Rodzaje korkociągów do wina
 Wino to jeden z trunków, po które sięgamy chętnie i często. Stanowi miły dodatek do obiadu, a wypijane w trakcie […]
Sprzęt przeciwpożarowy – gwarancja bezpiecznej pracy w biurze
Sprzęt przeciwpożarowy – gwarancja bezpiecznej pracy w biurze
Obowiązkiem pracodawcy jest ochrona podwładnych podczas pobytu w pracy. W odpowiednich dokumentach zawarte są reguły, które powinny być przestrzegane. Dzięki […]