Kiedy opłaca się skorzystać z przesyłki lotniczej?

Biznes i finanse

W dobie globalizacji i masowej sprzedaży internetowej niezwykle dynamicznie rozwijają się usługi kurierskie i sieci logistyczne. Coraz więcej operatorów zaczyna funkcjonować globalnie. Niektóre firmy inwestują w swoje rozwiązania naprawdę szokujące sumy. Wraz z potrzebą jak najszybszego przesyłania listów i paczek pojawiła się możliwość wysłania przesyłek w całkiem inny sposób. Kiedy warto z niej skorzystać?

Przesyłki wysokich lotów 

Usługa wysyłki lotniczej gwarantuje błyskawiczne dotarcie paczki do celu. Odległości, których przemierzenie zajmuje tradycyjnej paczce ekonomicznej około miesiąca, są pokonywane w dwa dni robocze, czasem nawet szybciej. Firmy kurierskie takie jak FedEx dysponują nawet własną flotą samolotów transportowych. Odpowiednia organizacja procesu w połączeniu z centrami dystrybucyjnymi na całym świecie zapewnia możliwości, o jakich kilkadziesiąt lat temu można było tylko pomarzyć.

Kiedy skorzystać z takiej usługi?

Przesyłka lotnicza to rozwiązanie idealne dla każdego, komu zależy na czasie i bezpieczeństwie. Jeśli potrzebujemy wysłać za granicę ważne dokumenty, wrażliwą na uszkodzenia paczkę lub po prostu prezent dla bliskich, jest to opcja dla nas. Wbrew pozorom nie jest ona kosmicznie droga. Oczywiście, ceny są znacznie wyższe niż w przypadku paczek konwencjonalnych, paliwo lotnicze nie jest tanie. Jeśli porównamy jednak czas realizacji usługi i to, jak małe prawdopodobieństwo zgubienia przesyłki oferuje ta opcja w zestawieniu z transportem kontenerowym, to dopłata wyda się już całkiem rozsądna. 

Dodaj komentarz