Klimatyzacja samochodowa – czy można ją naprawić samodzielnie?

Technologia

Naprawiać samodzielnie?

Sprężarki klimatyzacji nie są tanie, dlatego wiele osób wybiera drogę majsterkowania, jeśli chodzi o ich naprawę. Jednak może to być ryzykowne posunięcie, ponieważ istnieje wiele rzeczy, które mogą pójść nie tak z systemem klimatyzacji Twojego samochodu. Dlatego zanim zdecydujesz się na tę misję, upewnij się, że wiesz, w co się pakujesz.

Oszczędność pieniędzy

Główną zaletą wymiany kompresora we własnym zakresie jest to, że można zaoszczędzić pieniądze w porównaniu z wymianą w warsztacie samochodowym (chociaż nadal mogą zalecać samodzielne wykonanie tej czynności). Jeśli masz podstawowe doświadczenie mechaniczne lub znasz kogoś, kto może pomóc, to samodzielna wymiana może zaoszczędzić setki, a nawet tysiące złotych.

Czym jest sprężarka klimatyzacji?

Sprężarka do klimatyzacji jest odpowiedzialna za tworzenie chłodnego powietrza z gorącego gazu chłodniczego. Gaz ten jest następnie przesyłany przez wężownicę skraplacza i do zaworu rozprężnego, gdzie ulega schłodzeniu, zanim zostanie wypchnięty z powrotem do kabiny pojazdu przez wężownicę parownika. Wężownica parownika jest odpowiedzialna za rozprowadzenie chłodnego powietrza wokół samochodu, aby upewnić się, że wszyscy pasażerowie są schłodzeni.

Dodaj komentarz