Jak dobrać kosmetyki do danego rodzaju cery?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowa pielęgnacja skóry jest bardzo istotna, gdyż to dzięki niej cera może wyglądać zadbanie i zdrowo. Ważne jest stosowanie dobrze dobranych preparatów do danego typu cery.

Typy cery oraz dobór właściwych kosmetyków

 1. Cera sucha
  Przy takiej skórze wymagana jest o wiele większa troska niż w przypadku cery normalnej. Przy tego rodzaju skórze, należy korzystać z produktów, które silnie nawilżają, natłuszczają, a także chronią przed słońcem. Produkty te powinny posiadać takie składniki jak na przykład kwas hialuronowy, witaminę C, A, E oraz ceramidy i oleje roślinne.
 2. Cera normalna
  Przy tego typu cerze nie trzeba korzystać ze specjalistycznych preparatów, w zupełności wystarczy jedynie jej nawilżanie, a także ochrona przed słońcem. Idealnie nadają się dla niej w porze letniej, kremy lekkie a w zimie półtłuste.
 3. Cera tłusta
  Osoby z cerą tłustą powinny unikać kosmetyków na bazie oleju. Produkty nie powinny zatykać porów, muszą być lekkie. Ich najważniejszym zadaniem musi być regulowanie wydzielania się sebum. Muszą nawilżać oraz matowić skórę.
 4. Cera wrażliwa
  Warto do jej pielęgnacji stosować delikatne produkty, antyalergiczne. Powinny one działać przeciwzapalnie, łagodząco oraz nawilżająco. Kremy do cery wrażliwej powinny mieć w składzie między innymi bisabolol, owies, dziurawiec, rumianek, aloes, sezam, awokado, witaminy A, E,C, K.
 5. Cera mieszana
  Może wyniknąć z połączenia skóry mieszanej, tłustej czy suchej. Kosmetyki nawilżające trzeba użyć na miejsca suche, natomiast na tłuste nałożyć preparat regulujący sebum. Produkty do cery mieszanej mogą mieć w składzie: olejek z drzewa herbacianego, kwasy owocowe, panthenol.
 6. Cera trądzikowa
  Preparaty przy tym rodzaju cery powinny działać antyseptycznie, nawilżająco oraz matująco. Nie powinny one zatykać porów, dobrze, jeśli posiadają w sobie cynk, siarkę, kwasy owocowe, pokrzywę, skrzyp.
 7. Cera naczynkowa
  Jej pielęgnacja to przede wszystkim ochrona i wzmacnianie delikatnych naczyń krwionośnych. Preparaty do jej pielęgnacji posiadają witaminę K oraz C.

Bogaty wybór kosmetyków do różnych typów skóry znajdziesz na przykład w drogerii internetowej: https://neness.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie rolety i plisy?
Jak wybrać odpowiednie rolety i plisy?
Przed zakupem rolet i plis okiennych warto zastanowić się nad tym, jaką funkcję mają one spełniać. Jeżeli pomieszczenie jest mocno […]
Dlaczego pobiera się opłatę za recyklingowe torby foliowe?
Dlaczego pobiera się opłatę za recyklingowe torby foliowe?
Z dniem 1 stycznia 2018 roku w Polsce zaczęła obowiązywać opłata za recyklingowe torby foliowe. Opłata obejmuje lekkie torby na […]
Poprawnie pomiary elektryczne? – jak je poprawnie wykonać?
Poprawnie pomiary elektryczne? – jak je poprawnie wykonać?
Przeprowadzenie pomiarów elektrycznych służy zapewnieniu bezpieczeństwa osobom, które znajdują się blisko instalacji elektrycznej oraz w miejscach, gdzie przebywają regularnie, jak […]