Lampy sufitowe – w jakich wnętrzach prezentują się najlepiej?

Wszystko wokół domu

Zastanawiając się, która lampa będzie najlepsza do naszego pomieszczenia warto najpierw określić styl, jaki tam panuje. Pomimo upływu lat wciąż wiele ludzi zachwyca się klasycznymi lampami sufitowymi wiszącymi. Te z tradycyjnymi kloszami pasują zwłaszcza do eleganckich salonów. Warto przed zakupem takiego oświetlenia sprawdzić, czy klosze są wystarczająco jasne oraz czy zapewniają odpowiednią ilość światła. Zdarza się bowiem, że większość tego, co generuje żarówka jest zaciemniane przez nieumiejętnie dobrany klosz.

Lepsze światło zapewnią klosze otwarte w kształcie kwiatu róży, bądź też żyrandole świecznikowe, często stosowane w aranżacji salonu To jednak styl klasyczny, a co, jeśli chcemy urządzić bardziej modernistyczne wnętrze? Wtedy najlepiej prezentować się będą żyrandole sufitowe industrialne, które pasują do nowoczesnych wnętrz oraz tych urządzonych w stylu skandynawskim. Wtedy też możemy pokusić się o zastosowanie dekoracyjnych, lub kolorowych żarówek.

W sypialni spokojniej

Lampa z abażurem doskonale sprawdzi się w sypialni. Tam zazwyczaj nie musimy stosować bardzo ekstrawaganckich rozwiązań, a takie, które będą praktyczne i zarazem eleganckie. Taki żyrandol najlepiej będzie wyglądał w otoczeniu ścian pomalowanych na spokojne barwy, jak brąz, czy biel. Modne są też chromowane, lub metalowe kule, wyglądające bardzo stylowo. Część z nich posiada regulację położenia klosza – dzięki temu możemy regulować kąt padania światła w taki sposób, jaki w danym momencie jest nam potrzebny.

Dodaj komentarz