Co zrobić w razie zalania domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy dom zostanie zalany, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest wydostanie się z niego. Jeśli nie jesteś pewien, czy wyjść, czy zostać, wyjdź. Jeśli znajdujesz się w bezpiecznym miejscu, zadzwoń pod numer 112 i poinformuj, gdzie jesteś i co się stało.

Jeśli znajdujesz się w bezpiecznym miejscu, zadzwoń pod numer 112i poinformuj, gdzie jesteś i co się stało.

Po wydostaniu się z domu czas zacząć osuszać rzeczy. Jeśli miałeś do czynienia z powodzią, możesz podjąć kilka kroków, które pomogą Ci osuszyć dom.

Osuszanie domu krok po kroku

Po pierwsze, jeśli to możliwe, otwórz okna i drzwi na najniższej kondygnacji domu, aby zapewnić dopływ świeżego powietrza. Pomoże to zapobiec rozwojowi pleśni i grzybów w domu.

Jeśli woda uszkodziła jakiekolwiek urządzenia elektryczne, należy odłączyć je od źródła zasilania i natychmiast skontaktować się z elektrykiem.

Po usunięciu wody z domu i gdy jest to bezpieczne, należy jak najszybciej (w ciągu 24-48 godzin) usunąć mokre dywany i wykładziny. Jeśli nie możesz usunąć dywanu od razu, upewnij się, że jest on przykryty folią, aby pozostał suchy. Jeśli na dywanie lub wykładzinie widać pleśń, należy je natychmiast wyrzucić, ponieważ zostały skażone przez wody powodziowe.

Jeśli dom został zalany ściekami, przed ponownym zamieszkaniem konieczne będzie jego profesjonalne oczyszczenie.

Osuszacze powietrza

Osuszacze pomagają usunąć wilgoć z powietrza, gromadząc ją w zbiorniku, który trzeba opróżniać co kilka dni. Świetnie nadają się do osuszania piwnic po zalaniu, ale nie sprawdzą się, jeśli woda przedostała się przez ściany lub sufit – te obszary będą wymagały profesjonalnej pomocy. W razie wystąpienia takiej sytuacji, zdecyduj się na kupno lub wynajem takiego urządzenia, które znacznie usprawnia sprzątanie po zalaniu, czy występowania samej wilgoci w budynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co musisz zakupić w ramach wyposażenia do baru?
Co musisz zakupić w ramach wyposażenia do baru?
Każdy bar, chcąc przyciągnąć klientów, powinien zaopatrzyć się w urządzenia i akcesoria. Umożliwiają one szybkie i bezpieczne przygotowanie posiłków i […]
Jak skutecznie walczyć o alimenty dla siebie i dziecka?
Jak skutecznie walczyć o alimenty dla siebie i dziecka?
Rozwód wiąże się ze zmianą sytuacji życiowej nie tylko dotychczasowych małżonków, ale również ich dzieci, szczególnie tych małoletnich. Odpowiednie przygotowanie […]
Kuchnia w nowoczesnym wydaniu – jakie elementy mogą się do tego przyczynić?
Kuchnia w nowoczesnym wydaniu – jakie elementy mogą się do tego przyczynić?
Do każdego z domowych wnętrz można wybrać interesujące wyposażenie. Co ważne, praktyczny aspekt można obecnie swobodnie połączyć z atrakcyjnym designem. […]