Co zrobić w razie zalania domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy dom zostanie zalany, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest wydostanie się z niego. Jeśli nie jesteś pewien, czy wyjść, czy zostać, wyjdź. Jeśli znajdujesz się w bezpiecznym miejscu, zadzwoń pod numer 112 i poinformuj, gdzie jesteś i co się stało.

Jeśli znajdujesz się w bezpiecznym miejscu, zadzwoń pod numer 112i poinformuj, gdzie jesteś i co się stało.

Po wydostaniu się z domu czas zacząć osuszać rzeczy. Jeśli miałeś do czynienia z powodzią, możesz podjąć kilka kroków, które pomogą Ci osuszyć dom.

Osuszanie domu krok po kroku

Po pierwsze, jeśli to możliwe, otwórz okna i drzwi na najniższej kondygnacji domu, aby zapewnić dopływ świeżego powietrza. Pomoże to zapobiec rozwojowi pleśni i grzybów w domu.

Jeśli woda uszkodziła jakiekolwiek urządzenia elektryczne, należy odłączyć je od źródła zasilania i natychmiast skontaktować się z elektrykiem.

Po usunięciu wody z domu i gdy jest to bezpieczne, należy jak najszybciej (w ciągu 24-48 godzin) usunąć mokre dywany i wykładziny. Jeśli nie możesz usunąć dywanu od razu, upewnij się, że jest on przykryty folią, aby pozostał suchy. Jeśli na dywanie lub wykładzinie widać pleśń, należy je natychmiast wyrzucić, ponieważ zostały skażone przez wody powodziowe.

Jeśli dom został zalany ściekami, przed ponownym zamieszkaniem konieczne będzie jego profesjonalne oczyszczenie.

Osuszacze powietrza

Osuszacze pomagają usunąć wilgoć z powietrza, gromadząc ją w zbiorniku, który trzeba opróżniać co kilka dni. Świetnie nadają się do osuszania piwnic po zalaniu, ale nie sprawdzą się, jeśli woda przedostała się przez ściany lub sufit – te obszary będą wymagały profesjonalnej pomocy. W razie wystąpienia takiej sytuacji, zdecyduj się na kupno lub wynajem takiego urządzenia, które znacznie usprawnia sprzątanie po zalaniu, czy występowania samej wilgoci w budynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Występy muzyczne na eventach firmowych – jak to wygląda?
Występy muzyczne na eventach firmowych – jak to wygląda?
Jeśli planujesz imprezę firmową, jest wiele powodów, aby rozważyć włączenie elementu rozrywkowego. Zespół muzyczny na imprezie firmowej to najpopularniejszy wybór […]
Jak urządzić salon?
Jak urządzić salon?
Jak urządzić salon? Jakie dodatki wybrać? Które meble będą najlepsze? Jak chronić pomieszczenie przed nadmiernym słońce? Zapewne te i wiele […]
Udogodnienia dla klientów, zamawiających paczkę za pomocą kuriera
Udogodnienia dla klientów, zamawiających paczkę za pomocą kuriera
Choć wysyłanie i odbieranie paczek towarzyszy ludziom od kilkudziesięciu lat, usługa jeszcze nigdy nie była tak popularna jak teraz. Na […]