Pierwsza wizyta w Łodzi – co należy zobaczyć?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Łódź, stolica województwa łódzkiego to niewątpliwe jedna z największych atrakcji centralnej Polski. Malowniczo położona wśród pięknego krajobrazu, czeka na turystów spragnionych wielowymiarowych wrażeń. Bez względu na wiek każdy przyjezdny znajdzie w Łodzi miejsca, które na zawsze zostaną w jego pamięci. Miasto będące tętniącym ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym otwiera swoje atrakcje zarówno dla miłośników historii i sztuki, jak i amatorów aktywnego oraz rozrywkowego spędzania czasu.

TOP 5, czyli największe atrakcje Łodzi warte odwiedzenia 

Poznajmy niezapomniane i wspaniałe łódzkie atrakcje, które są tak zwanym must have pierwszej wizyty w Łodzi. Zawitajmy do miejsc, gdzie historia przeplata się ze współczesnością i podążajmy śladami wspaniałej architektury, obecnej niemal na każdym kroku. 

Ulica Piotrkowska

Najdłuższy polski deptak to najsłynniejsze miejsce w Łodzi. Na Piotrkowskiej toczy się życie towarzyskie mieszkańców miasta. Mieszczą się tu liczne muzea, sklepiki czy też restauracje. Swój ślad zostawili też wielcy polskiej kinematografii w Alei Gwiazd.

Manufaktura Łódź

Łódzka Manufaktura jest największym w Polsce centrum handlu, kultury i rozrywki. Miejsce to od lat stanowi jedną z głównych atrakcji miasta. W swych podwojach mieści zarówno Muzeum Sztuki, jak i dziecięce centrum Experymentarium. Znajdują się tu również liczne restauracje oraz kino i hotel.

Księży Młyn 

Obowiązkowym punktem dla miłośników historii jest wizyta w dzielnicy Łodzi – Księży Młyn. Przetrwała ona w prawie niezmienionym kształcie od czasu przemysłowego rozkwitu miasta. Znajdują się tu zarówno charakterystyczne budynki ówczesnej architektury przemysłowej, jak i mieszkalnej.

Murale

Łódzkie Murale to największa w Polsce zewnętrzna galeria miejska. Zdobią szczyty łódzkich budynków i zostały stworzone przez znanych artystów streetartowych z Polski, jak i zagranicy. Stanowią wspaniałą ozdobę Łodzi i są to nie tylko graffiti, ale też różnego rodzaju instalacje znajdujące się na ścianach budynków.

Szlak Łodzi bajkowej

Szlak Bajkowa Łódź to atrakcja dla aktywnych turystów, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Podążając nim po całym mieście, można poznać osiągnięcia i dorobek łódzkiej animacji oraz spotkać wspaniałe rzeźby postaci stworzonych przez kultowe studio Se-ma-for. 

Top 5 to tylko namiastka tego, co skrywa przed turystami Łódź. Chcąc dowiedzieć się więcej o miejscach, które warte są zwiedzenia, odwiedźmy stronę https://lodz.travel/turystyka/co-zobaczyc/. Znajdziemy tam wszystkie najważniejsze atrakcje Łodzi wraz z najistotniejszymi informacjami o nich i łatwiej zaplanujemy swoją wizytę w tym malowniczym, urokliwym mieście.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Grillowy czy węglowy – jaki grill wybrać?
Grillowy czy węglowy – jaki grill wybrać?
Grill dla wielu z nas jest niezbędnym wyposażeniem w domu. Towarzyszy nam zwłaszcza latem, przy rodzinnym obiedzie, czy też spotkaniach […]
W czym można przetransportować paliwo?
W czym można przetransportować paliwo?
Paliwo może być transportowane na wiele sposobów. Najprostszą metodą jest użycie zbiornika paliwa, który jest po prostu pojemnikiem do przechowywania […]
Jak sklepy powinny zabezpieczyć towar przed zepsuciem?
Jak sklepy powinny zabezpieczyć towar przed zepsuciem?
W sklepach spożywczych sprzedawane są nie tylko produkty o długiej dacie przydatności do spożycia, ale również takie, które szybko ulegają […]