Co może być nośnikiem reklamy?

Biznes i finanse

W dzisiejszych czasach istnieje tak duża konkurencja w niemal każdej branży, że firmy muszą wykorzystywać szereg nośników reklamy w celu wyróżnienia się na tle innych podmiotów. Bez kompleksowej i pomysłowej kampanii promocyjnej nie jest w zasadzie możliwe zainteresowanie klientów swoją ofertą i utrzymanie ich na dłużej.

Nośników reklamy jest cała masa, począwszy od tych tradycyjnych (telewizja, radio, prasa), jak i nowoczesnych (internet, gadżety promocyjne, ekrany ledowe). Prawdziwą sztuką jest wybór tych właściwych, więc warto poznać je przynajmniej w podstawowym stopniu.

Innowacje są na topie

Nośniki reklamowe to urządzenia i przedmioty służące do eksponowania reklam. Do najskuteczniejszych zaliczamy oczywiście te, które gwarantują największy zasięg – m.in. telewizję, prasę, bilbordy i słupy ogłoszeniowe. Mogą sobie jednak na nie pozwolić zazwyczaj duże firmy lub takie, które działają już od dłuższego czasu, w związku z czym mają wypracowany kapitał.

Jeśli nie mamy takiej przewagi, a mimo to chcemy skutecznie promować swoje produkty lub usługi, powinniśmy się zdecydować na bardziej innowacyjne środki przekazu.

Można wśród nich wyróżnić:

  • internet – strona www z informacją o ofercie, konto na portalu społecznościowym (np. Facebook, Twitter, Linkedln) z możliwością oceniania, mailing

  • reklamę wizualną w kiosku multimedialnym (tzw. infokiosk to nowoczesne, obudowane urządzenie do wyświetlania ruchomych obrazów)

  • gadżety reklamowe – pendrive`y, długopisy, kubki, t-shirty, torby bawełniane (ekologiczne, więc są na topie) z logotypem marki

  • samochody dostawcze i firmowe, na których można umieszczać reklamy wielkoformatowe

  • balony i sterowce – wynajęcie powierzchni na tych obiektach latających nie jest wcale takie drogie

  • projektory multimedialne

Tekst przygotowany we współpracy z Giftmore.

Dodaj komentarz