Popularne modele baterii wannowych

Wszystko wokół domu

Największą popularnością jeśli chodzi o baterie wannowe cieszą się modele ścienne. Rynek oferuje jednak bardzo dużo typów oraz rodzajów baterii, co często utrudnia wybór podczas urządzania łazienki. Dlatego warto poświęcić czas na przyjrzenie się wszystkim parametrom oraz funkcjonalności poszczególnych modeli.

Jakie rodzaje popularnych baterii wannowych mamy do wyboru?

Wśród popularnych baterii wannowych możemy zauważyć tendencję do łączenia walorów estetycznych z funkcjonalnością. Większości z nas zależy, aby oprócz tego, że bateria ładnie wkomponuje się w przestrzeń, powinna również zapewniać wygodę w trakcie używania. Najczęściej wybieramy modele ścienne inaczej nazywane modelami natynkowymi. Możemy wyróżnić tutaj wersję jednouchwytową oraz dwuuchwytową. Drugi rodzaj posiada osobne kurki do zimnej oraz ciepłej wody, z tego też powodu jest bardziej kłopotliwy w obsłudze i mniej popularny.
Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest również wersja podtynkowa baterii. Tutaj większość urządzenia schowane jest w ścianie, a na zewnątrz znajdują się wyłącznie elementy użytkowe. Jest to rzadziej wybierane rozwiązanie ze względu na konieczność kucia ścian.
Coraz większą popularnością cieszą się baterie wannowe razem z termostatem. Dzięki nim możemy precyzyjnie ustawić temperaturę wody oraz jej ciśnienie. Zainteresowanie zyskuje również perlator, który ma za zadanie napowietrzyć wodę za pomocą sitka o drobnych oczka umieszczonego na końcu wlewki. Dzięki temu strumień wody jest bardziej wartki, a jej zużycie znacznie się zmniejsza.
Artykuł powstał w konsultacji z firmą Adare.

Dodaj komentarz