Przeprowadzka – jak uporać się z transportem meblościanki?

Wszystko wokół domu

Przewożenie mebli nie jest prostą sprawą, szczególnie jeśli posiada się ich sporo lub są one dość duże. Nie można spakować ich do kartonów i po prostu załadować do bagażnika auta osobowego. Łatwo też o ich uszkodzenie – nie tylko w trakcie transportu, ale nawet podczas wynoszenia z mieszkania. Jak zatem przewieźć meblościankę jak najprościej i gdzie znaleźć odpowiednich fachowców?

Po pierwsze – demontaż poszczególnych części

Meblościanka to zestaw kilku mebli, które najczęściej są ze sobą połączone, tworząc jedną całość. Stanowi najczęstsze wyposażenie salonu i prezentuje się bardzo efektownie. I dlatego warto odpowiednio zadbać o ten piękny mebel w trakcie przeprowadzki. Jeśli jest to możliwe – najlepiej zdemontować poszczególne części oraz każdy element dokładnie zabezpieczyć folią (nie zapominając o wyjęciu szuflad). Ale nawet wtedy, meblościanka nie będzie w stanie zmieścić się w zwykłym aucie, a jej wyniesienie może też sprawić nieco problemów. Tym bardziej, że z pewnością nie jest jedynym meblem, który będziesz przewozić.

Po drugie – zamów taxi bagażowe

Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy jest jedynym rozwiązaniem, jeśli chcesz bezpiecznie przetransportować meblościankę na nowe miejsce. Pracownicy tzw. bagażówki zajmą się demontażem meblościanki i wszelkich innych mebli, ich zabezpieczeniem, załadunkiem oraz przewiezieniem. Posiadają przy tym odpowiednie doświadczenie i umiejętności, żeby zapobiec choćby najmniejszym uszkodzeniom. Zastanawiając się jak znaleźć taką firmę jak profesjonalna bagażówka Gdańsk jest miastem, w którym nie powinno być z tym problemu. Taksówki bagażowe oferują tu bowiem usługi nie tylko tanie, ale też najwyższej jakości.

Dodaj komentarz