Rozwód – i co dalej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Po uzyskaniu rozwodu trzeba zająć się wieloma sprawami. Być może będziesz musiał sprzedać dom i znaleźć inne miejsce do życia. Być może trzeba będzie podzielić swój majątek i długi. Być może trzeba będzie zdecydować, ile alimentów na dzieci będzie płacić druga osoba. A potem jest cała papierkowa robota, która się z tym wiąże – formularze podatkowe, dokumenty prawne i inne. To może być wiele do załatwienia na raz.

Ważne jest, abyś zajął się tymi sprawami od razu, ponieważ jeśli tego nie zrobisz, mogą one wpłynąć na Twoje życie w dużym stopniu.

Przygotuj się na podział majątku!

W przypadku rozwodu ważne jest, aby wiedzieć, jak dokładnie będzie przebiegał podział majątku Warszawa jest miastem, gdzie znajdziesz wielu wykwalifikowanych prawników. Podział majątku może być dokonany w drodze negocjacji lub przez sąd.

Negocjacje rozwodowe wymagają, aby obie strony doszły do porozumienia w sprawie podziału majątku. Jeśli Ty i Twój współmałżonek nie możecie dojść do porozumienia w sprawie sprawiedliwego podziału majątku, wówczas decyzja należy do sądu.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że sąd zdecyduje o podziale majątku w oparciu o to, co leży w najlepszym interesie dzieci.

Jeśli zawarliście Państwo intercyzę, nie musi ona być wiążąca po rozwodzie. Jeśli podpisaliście ją przed ślubem, ale nie poprosiliście o włączenie jej do ugody rozwodowej, to może ona nie mieć zastosowania. Sądy mogą ocenić, czy intercyza jest sprawiedliwa i możliwa do wyegzekwowania – choć zależy to od okoliczności każdego przypadku.

Jeśli nie masz umowy, wtedy sądy ocenią Twoją sytuację i podejmą decyzję o tym, jak sprawiedliwie podzielić aktywa. Może to obejmować:

To, co posiadacie w momencie zawarcia małżeństwa (Wasz indywidualny majątek);

To, co zarobiliście razem podczas trwania małżeństwa (majątek wspólny).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Urządzenia energetyczne w stolicy
Urządzenia energetyczne w stolicy
Warszawa to ogromne miasto. Nic więc dziwnego, że znaleźć możemy tu niemal wszystko. Ograniczają nas tylko wymagania a także, co […]
Klimatyzacja – komfort i prostota użytkowania
Klimatyzacja – komfort i prostota użytkowania
Klimatyzacja to urządzenie, które zapewnia wysoki komfort termiczny oraz lepszą jakość powietrza. Jest ono powszechnie montowane w sklepach, magazynach, czy […]
Zakup opon online
Zakup opon online
Trwałość opon samochodowych przedstawia się różnie. Zależy ona od warunków drogowych, poziomu eksploatowania oraz ogólnego wykonania. Pomimo usilnych starań, zakupy […]