Jak wygląda proces wyrabiania paszportu – co warto wiedzieć?

Życie i styl

Od kiedy Polska znajduje się w Strefie Schengen, wiele osób nie myśli nawet o posiadaniu paszportu. Kiedy jednak chcemy podróżować dalej, niż poza obręb Unii Europejskiej, jego wyrobienie staje się koniecznością. Przed złożeniem wniosku o dokument należy jednak odwiedzić studio fotograficzne. Zdjęcia paszportowe w Łodzi oraz w innych dużych miastach można zrobić w naprawdę wielu miejscach. Warto jednak wybierać te już sprawdzone i cieszące się dobrą opinią swoich klientów. Wbrew pozorom bowiem zrobienie dobrego zdjęcia do paszportu to nie lada sztuka!

Zdjęcia biometryczne do paszportu – nie taki diabeł straszny!

Obowiązujące przepisy i wytyczne rozporządzenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych narzucają pewne ograniczenia w kwestii wykonywania zdjęć do dokumentów. Te paszportowe powinny mieć wymiary 35 mm szerokości oraz 45 mm wysokości. Ale to nie wszystko. W paszporcie powinno znaleźć się tak zwane zdjęcie biometryczne. Stosuje się je już od ponad dziesięciu lat i przez ten czas zdążyło obrosnąć niechlubną sławą. Nie musi ono być jednak tak straszne, jak wszystkim się wydaje.

Profesjonalnie wykonane fotografie to gwarancja tego, że nawet te w dokumentach mogą być naprawdę estetyczne i ładne. Skorzystanie z usług doświadczonego studia fotograficznego to także gwarancja tego, że wizerunek naszej twarzy zostanie zaakceptowany. To niezwykle istotne, albowiem wnioski paszportowe należy składać osobiście w punktach odpowiedzialnych za te dokumenty. Nikt nie chciałby przecież zostać odesłany z kwitkiem z powodu nieodpowiednio wykonanego zdjęcia.

Dodaj komentarz