W jakich przypadkach właściciel ma obowiązek zezłomowania swojego pojazdu?

Życie i styl

W dzisiejszych czasach posiadanie samochodu to coś zupełnie normalnego. Ten środek transportu cieszy się ogromną popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem gwarantuje poczucie niezależności, otwiera przed nami drogę do wielu możliwości i podnosi komfort podróżowania. Naturalnym elementem naszego życia jest wymiana samochodu na nowszy model. Niekiedy musimy przeprowadzić ją szybciej, niż byśmy tego chcieli. Co wtedy zrobić z poprzednim autem? Często spotykanym rozwiązaniem jest złomowanie. Kto powinien się nim zainteresować i na kim ciąży obowiązek zezłomowania swojego wozu?

Zgodnie z prawem

Jeśli nasz samochód został wycofany z eksploatacji i nie nadaje się już do użytku, należy go zezłomować. Zobowiązują nas do tego stosowne przepisy, których trzeba przestrzegać, jeśli nie chcemy narazić się na nieprzyjemne konsekwencje. Wrak samochodu stojący na przykład w ogrodzie narusza ustawę dotyczącą recyklingu. Zezłomowane musi zostać każde auto, które nie jest dopuszczone do ruchu drogowego. Najczęściej muszą robić to właściciele wozów, które brały udział w poważnych wypadkach drogowych.

Złomowanie jest również jedyną alternatywą, gdy naprawa przeprowadzona po kolizji pozostawia wątpliwości co do tego, że samochodem będzie można poruszać się w sposób bezpieczny i komfortowy. Każdy wóz, który nie będzie użytkowany i który nie nadaje się do sprzedaży na części, musi zostać poddany złomowaniu. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie internetowej https://cargryf.pl/zlomowanie/.

Dodaj komentarz