Rzeczy, które pomogą nam przetrwać chłodne dni

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mroźna pogoda może być niewygodna i wręcz niebezpieczna, jeśli nie jesteś przygotowany. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przetrwać zimę:

Ubieraj się warstwowo

Najważniejszą częścią ubierania się na zimną pogodę jest założenie wielu cienkich warstw zamiast jednej lub dwóch grubych. Każda warstwa zatrzymuje ciepło z twojego ciała i pomaga utrzymać ciepło.

Noś czapkę lub kominiarkę

Czapki i szaliki zatrzymują ciepło ciała wokół głowy i szyi, utrzymując je w cieple, gdy na zewnątrz jest zimno. Kominiarki ochraniają szyję, uszy i głowę przed zimnem i wiatrem. Mogą być wykonane z futra lub wełny i występują w wielu różnych stylach.

Chroń swoje kończyny rękawiczkami i butami

Twoje dłonie i stopy tracą najwięcej ciepła w wyniku kontaktu z żywiołami, dlatego ważne jest, aby chronić je przed zimnem. Mitenki zapewniają lepszą ochronę niż rękawiczki, ponieważ zakrywają większą powierzchnię skóry, ale rękawiczki są wygodniejsze do wykonywania takich czynności jak przenoszenie rzeczy lub pisanie na klawiaturze komputera. Buty zimowę również zapewniają lepszą ochronę niż zwykłe buty, ponieważ pokrywają większą powierzchnię stóp, co pomaga utrzymać je w cieple przez dłuższy czas w warunkach zimowych (np. śnieg).

Ubieraj się odpowiednio na wyjścia z dziećmi

Dzieci szybko marzną – zwłaszcza w samochodach, gdzie nie ma żadnej wentylacji poza oknami, które mogą być zaparowane. Utrzymuj dzieci w cieple, ubierając je warstwowo, tak aby można było zdjąć część odzieży, gdy zrobi się im za gorąco. Wełna jest idealnym materiałem do noszenia w zimie, ponieważ utrzymuje ciepło nawet gdy jest mokra i szybko schnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Żurawie samojezdne – dlaczego stały się tak popularnym pojazdem na budowie?
Żurawie samojezdne – dlaczego stały się tak popularnym pojazdem na budowie?
Żurawie samojezdne to specjalistyczne maszyny używane zwłaszcza na placach budowy, ale też w centrach logistycznych, dużych magazynach, portach czy zakładach […]
Rehabilitacja czy operacja stopy?
Rehabilitacja czy operacja stopy?
Powszechnie stosowanym sposobem rozwiązywania problemów jest ich „rozchodzenie”. Tak też, niestety, dzieje się w przypadku tak ważnej kwestii, jaką jest […]
Jak często należy chodzić na wizyty kontrolne do dentysty?
Jak często należy chodzić na wizyty kontrolne do dentysty?
W dbaniu o piękny i zdrowy uśmiech najważniejsza jest profilaktyka. Pamiętajmy, że zaniedbane ubytki w zębach czy choroby dziąseł mogą […]