Wkładki cylindryczne do zamków – rodzaje i zastosowanie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W każdym zamku drzwiowym z wkładką występuje specjalny bęben, nazywany właśnie wkładką cylindryczną. W nim umieszczone są specjalne blokady. Jest to rozwiązanie znane od lat, jednak wciąż cieszące się popularnością i chętnie stosowane. Zabezpieczenie to uniemożliwia dostęp osobom nieuprawnionym. Wśród oferowanych wkładek znajdziesz kilka typów, których charakterystykę użytkową prezentujemy poniżej.

Rodzaje wkładek drzwiowych 

Wybór wkładki nie należy do zadań prostych, ani zupełnie dowolnych. Należy przede wszystkim dopasować wkładkę do możliwości montażowych w danym skrzydle drzwiowym. Jakie rodzaje wkładek znajdziesz w specjalistycznych sklepach? Wymienić należy przede wszystkim modele dwustronne, modele wyposażone w pokrętło oraz wkładki jednostronne. 

Wkładki dwustronne są otwierane za pomocą klucza z obu stron. Rozwiązanie to jest często spotykane w wielu domach i budynkach gospodarczych lub przemysłowych. Jest to najczęstszy wybór w przypadku drzwi zaliczanych do klasy ekonomicznej oraz drzwi przeszklonych. 

Wkładki z prętem również cieszą się popularnością i zawiera je niejeden zamek do drzwi. Mają zainstalowane pokrętło z jednej strony (wewnętrznej), które pełni funkcję stałego klucza. Dzięki temu, do zamknięcia od wewnątrz nie jest wymagany dostęp do klucza. Jest to rozwiązanie stosowane często w obiektach noclegowych, turystycznych, akademikach. 

Wkładki jednostronne nadają się do otwierania wyłącznie od strony zewnętrznej. Dlatego znajdują zastosowanie w tych drzwiach, które rzadko zamykamy od wewnątrz – piwnicach, spiżarniach, schowkach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Loty służbowe i na wakacje. Dlaczego warto korzystać z wynajmu samochodów?
Loty służbowe i na wakacje. Dlaczego warto korzystać z wynajmu samochodów?
Z roku na rok wzrasta liczba osób, które decydują się na wynajem samochodu osobowego. Są to przede wszystkim ludzie wybierający […]
Z czyją pomocą można się ubiegać o spłatę zaległego zadłużenia?
Z czyją pomocą można się ubiegać o spłatę zaległego zadłużenia?
Sposobem na nierzetelnych dłużników, niespłacających terminowo swoich zobowiązań, z całą pewnością może być skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego. To […]
Stała współpraca z kancelarią adwokacką – czy warto?
Stała współpraca z kancelarią adwokacką – czy warto?
Prowadzenie działalności gospodarczej nierozerwalnie wiąże się z wieloma rozmaitymi wyzwaniami. Jednym z nich jest bez wątpienia zmaganie się z licznymi […]