Zakup pierwszego drona – na co uważać?

Technologia

Od kilku lat ogromną popularnością w kategorii nowoczesnych gadżetów elektronicznych cieszą się drony. Są to bezzałogowe urządzenia latające, które pozwalają na wykonywanie zdjęć oraz nagrywanie filmów z lotu ptaka. Jeśli zamierzamy po raz pierwszy kupić dla siebie tego typu sprzęt, powinniśmy koniecznie zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów użytkowych. Bardzo wiele dronów idealnie nadających się dla osób początkujących posiada w swoim asortymencie sklep internetowy drony.net.

Wysoka wytrzymałość maszyny to podstawowy wymóg

W przypadku zakupu drona należy w pierwszej kolejności zainteresować się jakością wykonania całej konstrukcji. Wszystkie elementy muszą być wystarczająco odporne na uszkodzenia mechaniczne, tak aby urządzenie w razie upadku na ziemię z wysokości lub zderzenia z przeszkodą nie rozpadło się. Duże znaczenie ma ponadto rodzaj sterowania. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z dronami optymalnym wyborem okaże się z pewnością obsługa za pomocą zewnętrznego kontrolera, ewentualnie aplikacji w smartfonie.

Inne pożądane funkcje to:

– czas lotu wynoszący co najmniej 20-30 minut (a najlepiej godzinę)

– kamera nagrywająca filmy w jakości HD lub Full HD (zapewniająca jak największą liczbę klatek na sekundę)

– minimum cztery śmigła (tzw. quadrocopter)

– nowoczesny design 

– dodatkowe funkcje zwiększające komfort użytkowania sprzętu – np. nadajnik GPS służący do wyznaczania trasy, opcja automatycznego lądowania i śledzenia, system omijania przeszkód

Dodajmy, że przy zakupie pierwszego drona trzeba też kierować się łatwością dostępu do części wymiennych oraz ceną, która nie powinna być zbyt wysoka (maksymalnie 5000 zł).

Dodaj komentarz