Zdrowe jedzenie dla kota – co wybrać?

Życie i styl

Uwielbiamy nasze koty – są fantastycznymi zwierzętami, a ich miękkie futerko i ciche, spokojne mruczenie działa na nas kojąco. Nic dziwnego, że chcemy kupować im to co najlepsze. Producenci karm dla kotów przekonują nas nawet, że nasz kot kupowałby właśnie ich produkt. Czy jednak na pewno? Czy karmy dostępne w sklepach rzeczywiście są najlepsze dla naszych pupili?

To my jesteśmy przecież odpowiedzialni za to, co spożywa nasz zwierzak, dlatego robiąc zakupy, powinniśmy trzymać się kilku ważnych zasad. Pomogą one dobrać karmę wartościową, taką, która dostarczy odpowiednią ilość białka naszemu kotu.

Jaka karma dla kota?

Wybierając karmę dla kota, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej skład. Powinna ona zawierać jak najwięcej mięsa. Powinno być ono wymienione na pierwszym miejscu listy składników. Zwracajmy też uwagę, by w karmie nie było tak zwanej mączki zwierzęcej, ponieważ jest ona produkowana z najgorszej jakości odpadów odzwierzęcych i z pewnością nie będzie dla naszego kota dobra. Warto podawać mu za to karmę bezglutenową, taką jak ta https://empireshop.pl/karma-dla-kota/bezglutenowa, która jest niezwykle zdrowa.

Najlepiej szukać karm w internecie – poszukajmy na przykład sklep z naturalną karmą dla kotów. Kupując jedzenie dla naszego pupila w takim sklepie mamy pewność że będzie ona wysokiej jakości. To dlatego, że specjalistyczne sklepy są lepiej przystosowane do sprzedawania karm wysokiej jakości, niż nasze osiedlowe markety, gdzie zazwyczaj dostaniemy tylko te karmy, które dobrze się sprzedają, a nie koniecznie są rzeczywiście najlepsze.

Dodaj komentarz