Badanie wzroku – jak przebiega?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pełne badanie oczu jest ważną częścią ogólnej opieki zdrowotnej. Może ono pomóc w wykryciu i leczeniu wielu powszechnych schorzeń, takich jak jaskra, zaćma czy zwyrodnienie plamki żółtej.

Podczas wizyty u okulisty w celu zbadania wzroku, zadaje on pytania dotyczące historii widzenia. Może on również zadać pytania dotyczące ogólnej historii medycznej i historii rodzinnej problemów z oczami. Po zebraniu tych informacji rozpoczyna się badanie! Składa się ono z szeregu testów:

Test czytania 

Zostaniesz poproszony o przeczytanie liter na tablicy poglądowej i otrzymasz wynik na podstawie tego, jak dobrze widzisz. Pomaga to optometryście lub okuliście sprawdzić, czy Twój wzrok można skorygować za pomocą okularów, soczewek kontaktowych lub operacji.

Badanie lampą szczelinową 

Lampa szczelinowa to mikroskop, który umożliwia lekarzowi zbadanie przedniej części oka (rogówki) i wewnętrznej części tylnej (siatkówki). Będą one szukać wszelkich nieprawidłowości, takich jak plamy na rogówce lub oznaki zwyrodnienia plamki żółtej. Lekarz może również użyć kropli do rozszerzenia Twoich źrenic, aby móc widzieć wyraźniej.

Badanie tonometryczne 

Do jednego z Twoich oczu wprowadza się kroplę, aby można było zmierzyć ciśnienie wewnątrz. Umożliwia to lekarzom wykrycie jaskry i innych chorób oczu, takich jak wysokie ciśnienie krwi, które może mieć wpływ na to, jak dobrze widzisz z jednego lub obu oczu.

Jeśli chcesz poznać szczegóły, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://medaroptyk.pl/badania/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie rodzaje druku wyróżniamy?
Jakie rodzaje druku wyróżniamy?
Drukowanie to proces przenoszenia farby na powierzchnię, zwykle papier lub tkaninę. Najczęściej wykonuje się go za pomocą prasy drukarskiej i […]
Co warto dokupić do projektora?
Co warto dokupić do projektora?
Projektory używane są dzisiaj coraz częściej i pojawiają się tam, gdzie dotychczas próżno było ich szukać. Można je znaleźć w […]
Najlepsze hotele w Polsce
Najlepsze hotele w Polsce
Polska słynie z całkiem rozwiniętej infrastruktury hotelowej, która głównie charakteryzuje jej największe miasta – toteż najlepsze i najbardziej zróżnicowane hotele […]