Badanie wzroku – jak przebiega?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pełne badanie oczu jest ważną częścią ogólnej opieki zdrowotnej. Może ono pomóc w wykryciu i leczeniu wielu powszechnych schorzeń, takich jak jaskra, zaćma czy zwyrodnienie plamki żółtej.

Podczas wizyty u okulisty w celu zbadania wzroku, zadaje on pytania dotyczące historii widzenia. Może on również zadać pytania dotyczące ogólnej historii medycznej i historii rodzinnej problemów z oczami. Po zebraniu tych informacji rozpoczyna się badanie! Składa się ono z szeregu testów:

Test czytania 

Zostaniesz poproszony o przeczytanie liter na tablicy poglądowej i otrzymasz wynik na podstawie tego, jak dobrze widzisz. Pomaga to optometryście lub okuliście sprawdzić, czy Twój wzrok można skorygować za pomocą okularów, soczewek kontaktowych lub operacji.

Badanie lampą szczelinową 

Lampa szczelinowa to mikroskop, który umożliwia lekarzowi zbadanie przedniej części oka (rogówki) i wewnętrznej części tylnej (siatkówki). Będą one szukać wszelkich nieprawidłowości, takich jak plamy na rogówce lub oznaki zwyrodnienia plamki żółtej. Lekarz może również użyć kropli do rozszerzenia Twoich źrenic, aby móc widzieć wyraźniej.

Badanie tonometryczne 

Do jednego z Twoich oczu wprowadza się kroplę, aby można było zmierzyć ciśnienie wewnątrz. Umożliwia to lekarzom wykrycie jaskry i innych chorób oczu, takich jak wysokie ciśnienie krwi, które może mieć wpływ na to, jak dobrze widzisz z jednego lub obu oczu.

Jeśli chcesz poznać szczegóły, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://medaroptyk.pl/badania/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę wybierając lampę do kuchni?
Na co zwrócić uwagę wybierając lampę do kuchni?
Podczas urządzania wnętrz należy pamiętać o wszystkich aspektach wyposażenia dodatkowego. Kluczowe znaczenie mają oczywiście meble, ale dzięki dekoracjom i oryginalnym […]
Najważniejsze rzeczy, które trzeba kupić przed narodzinami dziecka
Najważniejsze rzeczy, które trzeba kupić przed narodzinami dziecka
Narodziny dziecka to szczególny okres w życiu rodziców. To czas oczekiwania na pojawienie się wśród nas nowego członka rodziny. Zastanawiamy […]
Do czego podczas malowania paznokci przydadzą się kompresy gazowe?
Do czego podczas malowania paznokci przydadzą się kompresy gazowe?
Każda kobieta wie, jakim wyzwaniem może okazać się tak prozaiczna czynność jak malowanie paznokci. Ciągnący się lakier, zamalowane skórki, czy […]