Badanie wzroku – na czym polega i jak się wykonuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Badanie oczu składa się z szeregu badań, które są niezbędne do określenia stanu tego narządu. Pełne badanie wzroku obejmuje szereg badań, ale są trzy, które są niezbędne:

Badanie ostrości wzroku (wykres oka) 

Jest to najczęstsze badanie i najważniejsze. Lekarz lub pielęgniarka poproszą Cię o przeczytanie liter lub liczb na wykresie. Następnie zmierzy, jak daleko od wykresu musisz się znajdować, abyś mógł widzieć wyraźnie. 

Badanie refrakcji 

Wykonuje się je, aby określić Twoją receptę na okulary lub soczewki kontaktowe. Polega ono na świeceniu światłem w oczy, a następnie mierzeniu, jak się ono od nich odbija. Ta liczba jest następnie wykorzystywana do określenia, jaki rodzaj soczewek będzie dla Ciebie najlepszy. Niektórzy ludzie potrzebują okularów na krótkowzroczność, inni na dalekowzroczność, jeszcze inni mogą potrzebować obu rodzajów soczewek.

Tonometria 

Przyrząd zwany tonometrem mierzy ciśnienie wewnątrz oka poprzez naciskanie na nie sprężynującego tłoka. Ciśnienie wewnątrz oka nazywane jest ciśnieniem wewnątrzgałkowym (IOP). Jest ono mierzone w milimetrach rtęci (mm Hg). Normalne ciśnienie wewnątrzgałkowe wynosi 12-21 mm Hg.

Jeśli zobaczyłeś, że Twój wzrok uległ pogorszeniu to koniecznie odwiedź witrynę: https://medaroptyk.pl/badania/ i umów się na kontrolę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak odmienić salon bez generalnego remontu?
Jak odmienić salon bez generalnego remontu?
Czasem potrzebujemy odmiany w wnętrzu, w którym spędzamy dużo czasu. Takim pomieszczeniem w domu z pewnością jest salon. Odpoczywamy w […]
Przełączniki typu on/off
Przełączniki typu on/off
Przełączniki i przyciski mechaniczne stanowią bogatą, zróżnicowaną grupę elementów, wykorzystywanych w niemal wszystkich urządzeniach elektronicznych. Jakie są ich rodzaje i […]
Podział majątku wspólnego – co warto wiedzieć?
Podział majątku wspólnego – co warto wiedzieć?
Jeśli Ty i Twój współmałżonek jesteście małżeństwem, majątek nabyty w trakcie trwania małżeństwa jest zazwyczaj uznawany za wspólny. Oznacza to, […]