Jak uniknąć przesuszenia skóry stóp i nóg?

Zdrowe życie

Piękne, zadbane nogi są atrybutem kobiecości. Aby skóra na nogach i stopach rzeczywiście prezentowała się zdrowo i była gładka, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Jednym z najczęstszych problemów, jeśli chodzi o ten aspekt kobiecego ciała jest przesuszenie skóry. 

Aby go uniknąć, warto korzystać ze specjalnych kosmetyków nawilżających. Szczególnie przydatne okazują się dobrej jakości balsamy po depilacji. Skóra nóg po kontakcie z maszynką do golenia bądź depilatorem może być podrażniona, wrażliwa i szorstka. Balsam ma za zadanie zregenerować ją, głęboko nawilżyć i ujednolicić jej koloryt. Można zdecydować się na kosmetyk zapachowy, który dodatkowo sprawi, że skóra będzie pięknie pachnieć. Oprócz tego balsam może nabłyszczyć skórę i przyczynić się do tego, że będzie niezwykle miła i przyjemna w dotyku.

Prawidłowa pielęgnacja stóp

Należy zatroszczyć się nie tylko o skórę na nogach, ale również o same stopy. To właśnie one najbardziej narażone są na przesuszenie i zniszczenie, zwłaszcza w sezonie letnim. Skórę stóp należy regularnie złuszczać, by pozbyć się zrogowaciałego, martwego naskórka. 

Poza tym warto kompleksowo zadbać o stan i wygląd swoich stóp. Przydatny może okazać się Pedi Spa Pedicure System. Przy użyciu takich kosmetyków jak peeling ziarnisty, odżywczy krem do stóp oraz balsam do masażu można ułożyć cały zestaw pielęgnacyjny, który pomoże nam całościowo zaspokoić potrzeby swojej skóry. Dzięki temu będzie ona gładka, nawilżona i zdrowa. Pielęgnacja stóp jest tak samo ważna jak dbanie o resztę swego ciała. Niech więc dbanie o stopy stanie się naszym codziennym nawykiem.

Dodaj komentarz