Woda kokosowa – fakty i mity

Zdrowe życie

Woda kokosowa od jakiegoś czasu jest bardzo popularnym produktem ze świata zdrowej żywności. Promowana jest przez wiele gwiazd (aktorów czy piosenkarek) z całego świata, którzy wiele mówią o jej walorach zdrowotnych i składnikach odżywczych.

Choć bez wątpienia picie wody kokosowej ma sporo zalet, a sama woda zawiera wiele cennych substancji (takich jak między innymi magnez, potas, wapń, witaminy z grupy B i witaminę C), na jej temat krąży wiele informacji, które nie są potwierdzone i określane mianem mitów. Nie ma bowiem informacji potwierdzających, że regularne spożywanie wody kokosowej zapobiega nowotworom, obniża ciśnienie krwi i poziom złego cholesterolu. Nie zostały potwierdzone również informacje na temat tego, że woda kokosowa ma działanie odmładzające.

Czy warto w takim razie pić wodę kokosową? Okazuje się, jej niektóre z jej właściwości nie są w żaden sposób przereklamowane. Oprócz tego, że woda kokosowa zawiera mnóstwo witamin, doskonale nawadnia organizm i uzupełnia poziom elektrolitów. Jest to szczególnie przydatne podczas wysokich temperatur, a także podczas biegunki, kiedy niezbędne jest szybkie uzupełnienie płynów w organizmie. Dodatkowo zawarty w wodzie kokosowej magnez, może nieść ulgę w bólach głowy.

Woda kokosowa jest świetnym zamiennikiem izotoników oraz gazowanych napojów – jest o wiele zdrowsza i zawiera zdecydowanie mniej cukru. Dlatego też jest wskazana dla wszystkich tych, którzy walczą o zrzucenie zbędnych kilogramów i utrzymanie zgrabnej sylwetki, a także prowadzą męczący tryb życia – uzupełnienie witamin i minerałów, które występują w wodzie z pewnością pomoże w walce ze zmęczeniem.

2 komentarzy

Dodaj komentarz