Cięcie plazmą CNC, czyli optymalna obróbka metali

Technologia

Obróbka metali to zadanie zarówno ważne i niezbędne w wielu rodzajach przemysłu, jak też wymagające. Metal to zazwyczaj materiał, który nie poddaje się łatwo obróbce, a wycięcie z niego konkretnych części może wymagać stosowania specjalistycznych urządzeń. Wśród metod najchętniej obecnie wykorzystywanych znajduje się cięcie plazmą CNC. Dowiedz się, dlaczego jest tak popularne.

Na czym polega cięcie CNC?

Cięcie plazmą polega na wykorzystaniu urządzenia CNC, czyli sterowanej komputerowo głowicy, która odtwarza zaprojektowany specjalnie dla niej model. Oznacza to, że zadane komputerowo parametry są przekładane na parametry konkretnego kawałka metalu, a następnie dokonuje się wycinania elementów zgodnie z podanym schematem.

Wykorzystujące plazmę można przy tym uzyskać nie tylko wysokiej jakości elementy, które odznaczają się idealnym odwzorowaniem kształtu zaprojektowanego komputerowo, ale także bardzo szybką pracę.

Dlaczego lepiej stosować cięcie plazmą niż inne metody?

Cięcie plazmą CNC zdobywa sobie coraz większą popularność ze względu na szereg zalet, jakie oferuje. Przede wszystkim nadaje się do cięcia praktycznie wszystkich metali przewodzących, nawet tych szczególnie trudnych do obróbki.

Jednocześnie, jak możesz przekonać się dzięki https://www.zwir-kop.pl/index.php?op=str,11,14,0&j=, stosowanie plazmy nie wymaga wcześniejszego przygotowania blach, a w szczególności ich oczyszczania. Pozostałości rdzy czy farby nie są zawadą w wykonywaniu wycięć. Możliwe jest również cięcie kilku warstw blachy jednocześnie, co jeszcze bardziej przyspiesza całą procedurę i zwiększa wydajność pracy.

Dodaj komentarz