Zamrażarka do Twojej kuchni 

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zamrażarki to urządzenia, które jeszcze do niedawna występowały niemal wyłącznie jako elementy konstrukcyjne lodówek. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup osobnej zamrażarki kuchennej, w której będą przechowywać wszystkie produkty wymagającego zamrożenia. 

Rodzaje oferowanych zamrażarek 

W sklepach znajdziesz kilka najchętniej wybieranych typów zamrażarek. Są to produkty: skrzyniowe, szufladowe oraz do zabudowy. 

Pierwsze z nich to zamrażarki wolnostojące, stosowane także w lokalach gastronomicznych. Oferują dużo przestrzeni do przechowywania oraz łatwy dostęp do wszystkich znajdujących się wewnątrz produktów. Najczęściej stosuje się je w celu przechowywania dużej liczby produktów takiego samego typu. 

Zamrażarki szufladowe to również modele wolnostojące. Można postawić je w dosłownie dowolnym miejscu w kuchni lub spiżarni, a także w piwnicy. Dzięki wykorzystaniu systemu szuflad pozwalają na lepszą organizację przechowywanych produktów. 

Produkty do zabudowy do najczęstszy wybór. Nadają się idealnie do przechowywania różnych grup produktów, o odmiennym kształcie i rozmiarze. Dobrej jakości modele znajdziesz w ofercie sklepu MPM: https://sklep.mpm.pl/pl/47-zamrazarki

Konstrukcja i inne ważne parametry zakupowe 

W trakcie zakupów warto zwrócić uwagę na ilość pochłanianej przez urządzenie energii. Warto wybierać urządzenia o klasie A lub wyższej, co pozwoli na ograniczenie wydatków za energię. 

Objętość całkowita zamrażarki to sprawa istotna szczególnie w przypadku dużych gospodarstw domowych, zamieszkałych przez liczne grono osób. Zazwyczaj przyjmuje się, że trzyosobowa rodzina powinna dysponować zamrażarką o objętości około 200 litrów. 

Ilość funkcji pracy to ważna sprawa praktyczna. Oprócz zwykłego mrożenia znajdziesz produkty z opcją wytwarzania lodu oraz jego kruszenia, a także filtrowania zimnej wody oraz także zamrażarki z tak zwaną komorą do szybkiego mrożenia. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wizyta u psychologa – jak uzyskać pomoc bez wychodzenia z domu
Wizyta u psychologa – jak uzyskać pomoc bez wychodzenia z domu
Konsultacja z psychologiem w ramach e-wizyty może być dobrą alternatywą dla tradycyjnej rozmowy w gabinecie. Można się na nią zdecydować […]
Jak zabezpieczyć paczkę przed ingerencją osób trzecich?
Jak zabezpieczyć paczkę przed ingerencją osób trzecich?
Okres przedświąteczny to czas, w którym szczególnie często zamawiamy paczki przez internet. W ostatnich latach również powszechna stała się sprzedaż […]
Czekolada niejedno ma imię, czyli jakie wyroby czekoladowe można znaleźć na rynku?
Czekolada niejedno ma imię, czyli jakie wyroby czekoladowe można znaleźć na rynku?
Czekoladę kochają niemal wszyscy. Te cudowne, aromatyczne i rozpływające się wyroby z ziaren kakaowca znajdziemy wszędzie, jednak nie każdy producent […]