Filtr powietrza w samochodzie – jakie funkcje pełni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Filtry powietrza stosowane są w różnych typach pojazdów. Można je znaleźć w samochodach osobowych, ciężarowych i motocyklach. Filtry powietrza są obecne we wszystkich pojazdach mechanicznych, aby filtrować powietrze, które trafia do ich silników.

Co jest celem?

Głównym celem filtra powietrza jest utrzymanie powietrza wolnego od obcych cząstek, które mogą uszkodzić silnik lub spowodować jego awarię. Ponadto, filtr powietrza oczyszcza powietrze zanim dotrze ono do komory spalania silnika.

Filtry powietrza są zazwyczaj wykonane z papieru, bawełny lub włókien syntetycznych. Zastosowany materiał określa skuteczność filtra w filtrowaniu obcych cząstek, takich jak kurz lub brud, przed dostaniem się do silnika pojazdu.

Jakie funkcje spełnia?

Filtr powietrza pełni zazwyczaj dwie funkcje: po pierwsze, oczyszcza powietrze zanim dotrze ono do komory spalania silnika; po drugie, zapobiega przedostawaniu się obcych substancji do krytycznych części silnika pojazdu, takich jak zawory, tłoki i cylindry, gdzie mogłyby one spowodować uszkodzenia poprzez zatkanie ich brudem lub cząsteczkami kurzu, jeśli nie zostaną wcześniej usunięte z wejścia do nich poprzez filtr powietrza, który pozwala na dostanie się tylko czystego powietrza do tych części, tak aby nie dostały się do nich żadne cząsteczki brudu lub kurzu, co pozwoli uniknąć potencjalnych uszkodzeń spowodowanych dostaniem się do nich brudu podczas jazdy.

Jeśli chcesz poznać szczegóły tych rozwiązań, to koniecznie sprawdź witrynę: https://www.fordczescibodo.pl/pl/c/Ford-Mondeo/279/7.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie przedmioty należy kupić, aby wyposażyć biuro?
Jakie przedmioty należy kupić, aby wyposażyć biuro?
Sprzęt biurowy jest jedną z najważniejszych inwestycji, jakie możesz poczynić. Może on uczynić lub złamać Twój biznes. Sprzęt biurowy powinien […]
Co można zabezpieczyć plombami plastikowymi?
Co można zabezpieczyć plombami plastikowymi?
Plomby plastikowe są powszechnie znanym zabezpieczeniem. Dzięki temu, że są wyposażone w cienką linkę, widoczna będzie każda próba ich otwarcia. […]
Przybory i akcesoria kuchenne – to się przyda w każdej kuchni
Przybory i akcesoria kuchenne – to się przyda w każdej kuchni
Przybory i akcesoria kuchenne – to przyda się w każdej kuchni, te małe przedmioty kuchenne są bardzo uniwersalne i powinny […]