Jak rzeczy do domu trzeba kupować na wymiar?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas dekorowania naszego domu, często zwracamy uwagę na to, czy dany mebel nam się podoba. Czasami pamiętamy o tym, aby kupować przedmioty funkcjonalne. Jednakże takie podejście jest niewystarczające, jeśli chcemy, aby nasze mieszkanie wyglądało idealnie. Dobierając elementy wyposażenia, nie wolno zapomnieć o ich rozmiarach. W przypadku obszernych mieszkań mamy większy margines błędu. Możemy podejść bardziej swobodnie do wybierania większości mebli.

Jeśli nasz dom jest mniejszych rozmiarów, to niestety nie mamy wtedy takiej możliwości. Oczywiście są takie przedmioty, które wymagają dokładnego zmierzenia niezależnie od wielkości mieszkania. Wynika to z faktu, że błędne wymiary znacznie ograniczą użyteczność tego elementu, lub uczynią go całkowicie nieskutecznym.

Dlaczego warto kupić meble na wymiar?

Oczywiście możemy zdecydować się na zakup mebli dostępnych w sklepie. Będzie się to wiązało z potrzebą ich właściwego ustawienia w pomieszczeniu. Często niezbędne będą kompromisy i w rezultacie wnętrze nie wygląda tak, jak je sobie wyobrażaliśmy. Może to wynikać z wielu powodów. Wymiary pokoju mogą być niekonwencjonalne, w wyniku czego przeciętne meble do niego nie pasują. Z drugiej strony, możliwe, że szukamy czegoś oryginalnego, czego nie znajdziemy na rynku.

Rozwiązaniem obydwu problemów jest zamówienie mebli na wymiar, czyli takich, które zostaną tak zbudowane, aby idealnie spełniać nasze oczekiwania zarówno techniczne, jak i estetyczne. Aby uzyskać upragnione meble, niezbędne będzie poprawne zmierzenie rozmiarów pokoju, w którym je umieścimy. Możemy się za to zabrać na własną rękę lub ewentualnie zdać się na pomoc profesjonalistów.

Kuchnia jest jednym z miejsc, które najwięcej zyskują na wykorzystaniu mebli na wymiar. Szczególnie jeżeli jest wąska, podłużna i w dodatku posiada liczne i niestandardowe wnęki. Wtedy jest bardzo trudno tak dobrać gotowe meble, aby stanowiły spójną całość. Na szczęście na pomoc przychodzą nam firmy oferujące sprzedaż mebli na wymiar. W ich przypadku mamy o wiele większą swobodę przy dobieraniu elementów wystroju kuchni.

W zależności od naszego budżetu nasze możliwości są wyjątkowo szerokie. Kupując takie meble, możemy pokusić się na zastosowanie niekonwencjonalnych rozwiązań, które poprawią funkcjonalności naszej kuchni. Tym samym znacznie ułatwią z niej korzystanie. Co więcej, tego typu produkty są zazwyczaj o wiele trwalsze od gotowych modeli, które znajdziemy w każdym sklepie. Przy projektowaniu kuchni nie należy oszczędzać, więc warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Dokładnie wymierzone drzwi i okna

Te dwa elementy mają to do siebie, że muszą być idealnie wymierzone. W przeciwnym razie nie będziemy mogli z nich korzystać. Istnieje kilka standardowych rozmiarów drzwi i okien. Jeżeli któryś z nich pasuje do naszego mieszkania, to nie mamy problemu. Sytuacja komplikuje się, jeżeli otwory drzwiowe i okienne są niekonwencjonalnych rozmiarów. Wtedy nie obejdzie się bez zamówienia specjalnie wymierzonych modeli.

Wymiary naszych okien mają większe znaczenie, z uwagi na mnogość dostępnych dodatków, które możemy na nich montować. Przykładowo, jeśli szukamy rolet, które idealnie będą komponowały się z resztą pomieszczenia, naszym pierwszym krokiem powinno być zmierzenie okna. Dopiero znając jego dokładne wymiary, będziemy mogli prawidłowo dobrać model rolet.

Sposób mierzenie zależy w dużej mierze od tego, jaki rodzaj rolet chcemy kupić. Proces ten będzie wyglądał inaczej przypadku odmiany mini, a jeszcze inaczej jeżeli montowane będą kasety. Specjaliści zalecają, aby szerokość rolety była szersza o przynajmniej 5 cm od szerokości szyby.

Gdy chcemy dodać do naszego okna firanki lub zasłony, niezbędne będzie uprzednie zamontowanie karnisza o odpowiedniej długości. Podwieszany pod sufit, umożliwia zawieszanie w prosty sposób materiałów zasłaniających. Musi on być równie szeroki co nasz pokój, aby możliwe było rozmieszczenie firanek na całej jego długości.

Ciekawą alternatywą jest jego wykorzystanie do instalacji upatrzonych przez nas rolet na wymiar. Wiele osób interesuje się roletą rzymską na karnisz, gdyż możemy jej użyć, gdy z jakiegoś powodu nie możemy zainstalować rolety na naszej ścianie. Jeżeli przed zakupem dokładnie ją zmierzymy, to zdecydowanie wzbogaci wygląd wnętrza.

Co jeszcze wymaga dokładnego wymierzenia?

Jednym z istniejących dodatków do okien jest moskitiera. Jest to urządzenie, którego zadaniem jest chronienie naszego domu przed inwazją latających insektów. Szczególnie przydaje się w okresie letnim, kiedy wzmożona aktywność komarów szczególnie daje się nam we znaki. Ich wygląd zależy od wybranego przez nas rodzaju, ale zawsze obecna się specjalna siatka z malutkimi oczkami.

To ona powstrzymuje owady, podczas gdy reszta moskitiery służy do jej zamocowania na oknie. Jeżeli jej wymiary nie zgadzają się z rozmiarami naszego okna, to powstaną luki, które umożliwią komarom, dostanie się do środka domu. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup moskitiery ramkowej, czy też rolowanej, musi ona być dopasowana do okna, na którym będziemy ją montować. Źle wymierzony produkt będzie stratą pieniędzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dron do użytku prywatnego – jaki wybrać?
Dron do użytku prywatnego – jaki wybrać?
Drony są coraz bardziej popularne. Znacząco na ten fakt wpływa to, że obecnie nie są one już tak drogie, jak […]
Co powinno znaleźć się w domu każdego miłośnika gór?
Co powinno znaleźć się w domu każdego miłośnika gór?
Góry to cudowne i wyjątkowe miejsce, które ma wielu miłośników. Jeśli jest to dla Ciebie bardzo ważna pasja i nieodłączna […]
Busy z Polski do Niemiec – kto powinien z nich korzystać?
Busy z Polski do Niemiec – kto powinien z nich korzystać?
Podróż busem na teren Niemiec jest coraz popularniejsza. W porównaniu do podróżowania samolotem często okazuje się bardziej atrakcyjna, opłacalna oraz […]