Czym można kosić duży ogród?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właściciele sporej wielkości ogrodów muszą się zaopatrzyć w specjalne narzędzia, które poradzą sobie z koszeniem dużych połaci trawy. Do wyboru mamy wiele różnych sprzętów, ale z pewnością nie powinniśmy się decydować na proste modele zasilane elektrycznie, akumulatorowo czy też z napędem ręcznym, ponieważ zbyt szybko zostaną wyeksploatowane, a na dodatek koszenie z ich udziałem zajmie nam mnóstwo czasu. Warto natomiast postawić choćby na kosiarki bijakowe takie jak te:  https://tielbuerger.pl/kosiarki/kosiarki-bijakowe.

Kosiarki spalinowe, quady i inne maszyny do zadań specjalnych

Jeżeli nasz ogród ma powierzchnię ponad 500 m2, powinniśmy koniecznie zainwestować w kosiarkę spalinową. Doskonałym wyborem będzie model z funkcją mielenia trawy, a także tzw. bocznym wyrzutem – rozwiązanie to zdejmuje z nas bowiem konieczność opróżniania pojemnika. Na rynku są dostępne tego typu sprzęty o mocy od 3,7 do 7,5 KM, z elementem tnącym długości 46-53 cm. Warto jednak zaznaczyć, że nie nadają się one za bardzo do koszenia na stokach charakteryzujących się spadkiem przekraczającym 20%.

Jeśli na trawniku znajdują się trudno dostępne przestrzenie, wówczas do przycięcia tam trawy można z powodzeniem wykorzystać specjalną podkaszarkę. Dobrym pomysłem może się też okazać zakup quada z siedziskiem, do którego bez trudu doczepimy osprzęt Tielbüerger – przyczepki, wały, pługi, szczotki, glebogryzarki czy kosiarki bijakowe. Te ostatnie urządzenia znakomicie nadają się nie tylko do koszenia samej trawy, ale również krzaków, zarośli czy chwatów. Co istotne, skoszona zieleń zostaje przez nie rozdrobniona i precyzyjnie rozrzucona po całej powierzchni ogrodu (mineralizacja resztek roślinnych).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nie tylko do ćwiczeń, czyli kiedy przyda się odzież sportowa?
Nie tylko do ćwiczeń, czyli kiedy przyda się odzież sportowa?
Pierwsze skojarzenie, jakie nasuwa się gdy myślimy o odzieży sportowej, to typowy dres, ale nie jest to dobre skojarzenie, ponieważ […]
Z czyją pomocą można się ubiegać o spłatę zaległego zadłużenia?
Z czyją pomocą można się ubiegać o spłatę zaległego zadłużenia?
Sposobem na nierzetelnych dłużników, niespłacających terminowo swoich zobowiązań, z całą pewnością może być skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego. To […]
Problemy z oddychaniem – co robić?
Problemy z oddychaniem – co robić?
Choć wszyscy wiemy, że tlen jest niezbędny do życia, nie każdy ma takie same warunki, by go pozyskać. Problemy z […]