Pranie wykładzin na mokro, czy na sucho – jaką metodę wybrać?

Wszystko wokół domu

Wykładzina oraz dywan są powierzchniami, które wymagają regularnego czyszczenia ze względu na to, że są narażone na różnego rodzaju zabrudzenia i zanieczyszczenia. Oprócz systematycznego ich odkurzania konieczne jest także ich pranie. Może ono odbywać się na dwa sposoby: na sucho oraz na mokro. Warto poznać różnice między tymi metodami i zdecydować, która będzie najlepsza w przypadku naszych wykładzin.

Różnice między czyszczeniem na sucho a na mokro

Do czyszczenia wykładziny na sucho wykorzystuje się specjalnie przeznaczone do tego środki, które najczęściej występują w formie proszku lub pianki. Na odkurzoną wcześniej wykładzinę należy równomiernie rozłożyć preparat i wetrzeć we włosie przy wykorzystaniu szczotki lub gąbki. Trzeba pozostawić go na powierzchni na tak długo, jak zaleca producent. W tym czasie środek aktywnie pracuje i usuwa z wykładziny zanieczyszczenia. Po upływie określonego czasu trzeba ją ponownie dokładnie odkurzyć, aby pozbyć się resztek preparatu.

Drugi sposób, czyli odkurzanie na mokro wymaga użycia nie tylko odpowiedniego szamponu przeznaczonego do prania dywanów, ale także maszyny wyposażonej w szczotki, które zbierają szampon wraz z brudem. Następnie wykładzinę dokładnie trzeba wysuszyć. Ten drugi sposób wymaga wypożyczenia specjalistycznego sprzętu oraz zajmuje sporo czasu. Z tego względu czasem lepiej zdecydować się na wynajęcie firmy, która oferuje pranie wykładzin Warszawa jest miastem, w którym można taką znaleźć. Dysponują one nie tylko specjalistycznym sprzętem, ale także profesjonalnymi środkami czyszczącymi.

Dodaj komentarz