Czym najlepiej zabezpieczyć słomę przed czynnikami zewnętrznymi?

Życie i styl

Produkcja rolna to bardzo ważna, ale i zarazem wymagająca dziedzina gospodarki. Każdy rolnik nie tylko musi zadbać o odpowiednią uprawę ziemi, zasiew, ochronę roślin i zbiór, ale także o zabezpieczenie płodów rolnych. Jedną z ważniejszych prac po zbiorach jest zabezpieczenie słomy.

Ochrona płodów rolnych

Wszystkie płody rolne muszą być odpowiednio zabezpieczone. Większość z nich musi być przechowywana w suchych miejscach, do których nie mają dostępu szkodniki. Są też takie produkty, które mogą być przechowywane na dworze, ale wymagają specjalnej ochrony. Do takich produktów należy słoma i z tego powodu w gospodarstwie powinna znaleźć swoje miejsce włóknina do ochrony słomy.

Jest to rodzaj plandeki, którą można okrywać nie tylko słomę, ale także siano. Może być stosowana do okrywania materiału luzem, jak i takiego zwiniętego w bele. Chroni przed opadami atmosferycznymi oraz innymi czynnikami powodującymi wilgoć. Dzięki zastosowaniu włókniny słoma nie gnije i nie pojawia się pleśń. Ponadto plandeka chroni przed wiatrem i nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Bardzo ważne jest to, że włóknina jest bardzo lekka, przez co jest łatwa w użytkowaniu i do jej założenia nie potrzeba specjalnie dużej siły.

Dodaj komentarz