Czym najlepiej zabezpieczyć słomę przed czynnikami zewnętrznymi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Produkcja rolna to bardzo ważna, ale i zarazem wymagająca dziedzina gospodarki. Każdy rolnik nie tylko musi zadbać o odpowiednią uprawę ziemi, zasiew, ochronę roślin i zbiór, ale także o zabezpieczenie płodów rolnych. Jedną z ważniejszych prac po zbiorach jest zabezpieczenie słomy.

Ochrona płodów rolnych

Wszystkie płody rolne muszą być odpowiednio zabezpieczone. Większość z nich musi być przechowywana w suchych miejscach, do których nie mają dostępu szkodniki. Są też takie produkty, które mogą być przechowywane na dworze, ale wymagają specjalnej ochrony. Do takich produktów należy słoma i z tego powodu w gospodarstwie powinna znaleźć swoje miejsce włóknina do ochrony słomy.

Jest to rodzaj plandeki, którą można okrywać nie tylko słomę, ale także siano. Może być stosowana do okrywania materiału luzem, jak i takiego zwiniętego w bele. Chroni przed opadami atmosferycznymi oraz innymi czynnikami powodującymi wilgoć. Dzięki zastosowaniu włókniny słoma nie gnije i nie pojawia się pleśń. Ponadto plandeka chroni przed wiatrem i nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Bardzo ważne jest to, że włóknina jest bardzo lekka, przez co jest łatwa w użytkowaniu i do jej założenia nie potrzeba specjalnie dużej siły.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Butelka filtrująca – ekologiczna i praktyczna
Butelka filtrująca – ekologiczna i praktyczna
W lecie temperatura przekracza nierzadko 30 stopni Celsjusza, w związku z czym w trakcie spacerów oraz wszelkich aktywności ruchowych daje […]
Najbardziej powszechne zabawki dla psów
Najbardziej powszechne zabawki dla psów
Pewne jest to, że każdy pies bez względu na wiek uwielbia się bawić, a i właściciele także czerpią przyjemność z […]
Dlaczego warto oddać samochód na złom?
Dlaczego warto oddać samochód na złom?
Wiele osób zastanawia się, co zrobić w sytuacji, gdy ich samochód nie nadaje się już do jazdy i jego naprawa […]