Jak ćwiczyć własną koncentrację i wytrwałość?

Hobby i relaks/wypoczynek

Koncentrację i wytrwałość można ćwiczyć na wiele różnych sposobów. Jednym z najprzyjemniejszych jest robienie tego poprzez dobrą zabawę, co wpływa również na skuteczność nauki. Spędzając czas przyjemnie prawie nie zauważamy, jak nasze umiejętności rosną i nikt nie musi nas specjalnie zmuszać do tego, abyśmy zabrali się do treningu. Właśnie dlatego warto zainwestować w odpowiednie gadżety pozwalające ćwiczyć się w domu, takie jak na przykład znane wszem i wobec kostki Rubika.

Trening z cube (czyli wspomnianymi wyżej kostkami) jest chyba jednym z najlepszych, łączących w sobie rozwijanie koncentracji i wytrwałości. Potrzeba nie lada cierpliwości, by złożyć kostkę i nie lada pomyślunku, by zrobić to dobrze. Dołóżmy do tego jeszcze próby układania jej na czas, a otrzymamy gadżet, który pozwoli również rozwinąć naszą zręczność. Nie każdy jednak wie, że tego typu kostki to nie tylko tradycyjne ułożenie 3x3x3, ale również większe, bardziej skomplikowane rozmiary, a także zabawki inspirowane kostką Rubika, ale układające się w zupełnie inny sposób.

Co oprócz kostek?

Wspomniane wyżej cechy można rozwijać również poprzez inne gry. Jedną z najpopularniejszych jest Speed Stacks, czyli układanie kubków na czas. Wbrew pozorom gra zyskała taką popularność, że od lat dziewięćdziesiątych jest sportem, w którym zawodnicy wykręcają naprawdę zawrotne czasy w ułożeniu piramid. Jednak nawet dla amatora będzie to łakomy kąsek, bowiem nic tak nie ćwiczy koncentracji i koordynacji ruchowej, jak próba szybkiego ułożenia figury z kubków.

Dodaj komentarz