Jak oswoić dziecko z językiem angielskim?

Życie i styl

Nauka angielskiego w dzisiejszych czasach to swego rodzaju obowiązek – dzięki temu mamy przed sobą więcej możliwości rozwoju, łatwiej o materiały do nauki, dobrą pracę. Język angielski otacza nas wszędzie, w telewizji, gazetach, internecie, dlatego jego znajomość nie tylko poszerza nasze możliwości, ale też zwyczajnie ułatwia życie. A wiekiem, w którym najłatwiej przychodzi nam jego nauka, jest wiek przedszkolny.

Nauka przez zabawę

Nie od dziś wiadomo, że nauka przez zabawę jest o wiele bardziej efektywna. Dlatego teraz większość zabawek nawet dla najmłodszych dzieci wyposażona jest w tryb polski oraz angielski. Czy to gadająca żaba, pociąg uczący nazw pojazdów, tablet do nauki słówek i grania melodii, wszystko dostępne jest w wersji dwujęzycznej. Dodatkowo dla starszych dzieci można wprowadzać proste książki do nauki podstawowych słówek angielskich – są to tak zwane lift-the-flap word book.

Piękne graficznie, z prostymi i przyjaznymi dla oka obrazkami, opowiadające jakąś konkretną historię lub po prostu ukazujące konkretny temat – możemy więc nauczyć nasze dzieci jakie zwierzątka żyją na farmie, ale również przedstawić im książkę uczącą o przeciwieństwach. Główną zasadą działania są okienka – by zobaczyć co kryje się pod spodem dziecko musi odchylić kartonik. Książki te są dostępne na https://bookids.pl/.

Urok tkwi w prostocie

Sama idea jest naprawdę prosta, ale przede wszystkim efektywna – budzi w maluchu nieskończone pokłady ciekawości i chęci odkrywania ciągle i na nowo tego, co kryje się pod spodem. A my możemy tylko cieszyć się i patrzeć, jak w prosty sposób nasza pociecha poszerza swoją wiedzę.

Dodaj komentarz