Jaki piec (centralnego ogrzewania) wybrać?

Wszystko wokół domu

Jaki zakupić piec do centralnego ogrzewania?

Zanim zdecydujemy się na wybór odpowiedniego pieca do centralnego ogrzewania, musimy zdecydować, jaki rodzaj paliwa będziemy używali oraz zwrócić uwagę na kilka innych szczegółów, dzięki czemu piec będzie dla nas pracował przez wiele lat, a cena ogrzewania będzie bardzo niska.

Bardzo często wiele osób popełnia ten sam błąd, gdzie samodzielnie decyduje się na wybór odpowiedniego urządzenia grzewczego, przez co później występują różnego rodzaju problemy oraz awarię, przez które ciepło nie jest dostarczone w takich ilościach, jakich oczekiwaliśmy. Jeśli więc chcemy wybrać odpowiednie ogrzewanie, które będzie służyło nam przez wiele lat, to zdecydowanie najlepszym krokiem w takiej sytuacji jest skonsultować naszą decyzję z projektantem, jak i z instalatorem.

Który kocioł wybrać, olejowy, gazowy czy może na paliwa stałe?

Jeśli chodzi o wybór dobrego kotła, to świetnym wyborem jest kocioł olejowy, ale niestety jego wady są takie, że jest droższy od gazowych i wymaga często droższej obsługi i serwisowania. Jednak kiedy nie mamy czasu, aby samodzielnie codziennie obsługiwać, piec to zdecydowanie warto wybrać piec olejowy, ponieważ dobrze ogrzewa całe mieszkanie, jak również bieżącą wodę ciepłą oraz współpracuje z urządzeniami, które automatycznie regulują procesy spalania i ogrzewania.

Z drugiej strony, jeśli zależy nam na jak największej oszczędnościach, to dobrym wyborem są kotły (zobacz: kocioł co żeliwny) na paliwa stałe Jednak tutaj musimy mieć więcej czasu, aby systematycznie dokładać opału do kotła oraz regularnie usuwać popiół, aby nie występowały żadne awarie, oraz zanieczyszczenie środowiska.

Jeszcze innym rozwiązaniem są piece elektryczne, ale niestety tutaj poniesiemy najwyższe koszty ogrzewania energią elektryczną, dlatego te kotły są najrzadziej używane.

Możemy także zakupić piec gazowy, który produkowany jest w dwóch kategoriach, jednofunkcyjnych oraz dwufunkcyjnych. Pierwsze piece gazowe jednofunkcyjne, służą tylko do ogrzewania mieszkania, natomiast piece dwufunkcyjne służą do ogrzewania naszego domu, jak również podgrzewania bieżącej wody ciepłej.
Bogatą ofertę pieców i kotłów znajdziesz u producentów takich jak – Woźny, gdzie znajdziesz między innymi piece co z podajnikami ślimakowymi.

Dodaj komentarz

jeden × cztery =