Jakie sadzonki warto mieć w swoim ogródku?

Hobby i relaks/wypoczynek

Jeśli planujesz zacząć uprawiać rośliny w ogrodzie, być może zastanawiasz się, co powinieneś posadzić.

Wybór sadzonek jest obecnie ogromny. Znajdziesz je także w sklepach internetowych, takich jak https://fabrykarozsady.pl/, które oferują wysyłkę rozsadów i sadzonek do Twojego domu! Jak więc wybrać, które rośliny powinny znaleźć się w Twoim ogrodzie? Warto zacząć od tych najłatwiejszych w uprawie. Oto kilka z nich:

Bazylia

Bazylia jest jednym z najbardziej popularnych i najczęściej używanych w kuchni ziół. Jest to również jedna z najłatwiejszych roślin do uprawy. Możesz rozpocząć uprawę bazylii w pomieszczeniach, zanim miną ostatnie przymrozki lub zasiać ją bezpośrednio w ogrodzie wiosną, gdy już się ociepli.

Pomidory

Pomidory to jedna z najpopularniejszych roślin dla domowych ogrodników. Dostępnych jest wiele różnych odmian, więc łatwo jest znaleźć taką odmianę, która oprócz tego że dobrze rośnie w Twojej okolicy, świetnie smakuje! Pomidory są również bardzo uniwersalne. Można ich używać do wszystkiego, od sałatek, przez sosy, po tradycyjne kanapki.

Truskawki

Truskawki są jedną z najbardziej popularnych i płodnych roślin w każdym ogrodzie. Są świetne dla początkujących, ponieważ są łatwe w uprawie i wymagają minimalnej opieki. Dają też dużo owoców przy niewielkim wysiłku z Twojej strony, co czyni je świetnym wyborem do uprawy dla dzieci.

 

 

Dodaj komentarz