Wędkarstwo spinningowe – co kupić na dobry początek?

Hobby i relaks/wypoczynek

Wędkarstwo to hobby, które jak większość form spędzania wolnego czasu wymaga nie tylko dużej ilości zapału, ale również pewnych inwestycji. Profesjonalne łowienie ryb to zajęcie, do którego trzeba się odpowiednio przygotować: poza cierpliwością i wolą nauki przy niektórych technikach wędkarstwa potrzebujemy także zaopatrzyć się w niezawodny sprzęt do łowienia.

Wbrew pozorom umiejętne dobranie sprzętu wędkarskiego to nie lada wyzwanie, istnieje bowiem wiele rodzajów nie tylko samych wędek, ale także osprzętu czy przynęt. Jeśli pragniemy uprawiać tzw. wędkarstwo spinningowe (nazywane też spinningiem) warto poświęcić więcej uwagi nie tylko samej technice łowienia, ale także wyposażeniu, jakiego będziemy potrzebować.

Spinning – postaw na sprzęt

Podstawowym jego elementem jest wędzisko: musi być ono wykonane z lekkich materiałów, jego długość powinna zapewniać mobilność, a ciężar wyrzutu powinien być dopasowany do poławianych gatunków ryb. Następnie należy wybrać kołowrotki, które mocujemy do wędziska. Dzięki dobrze dobranemu sprzętowi mamy możliwość wyrzutu przynęty na bardzo duże odległości oraz jesteśmy w stanie sprawnie i wygodnie zwijać żyłkę. Metoda spinningowa opiera się bowiem na naprzemiennym zarzucaniu wędki i jej przywodzeniu za pomocą kołowrotka. W kwestii sprzętu do spinningu nie ma konkretnych wytycznych, sam wybór wędzisk i kołowrotków jest bardzo szeroki. Jeśli jednak jesteśmy początkującymi wędkarzami stosującymi tę metodę łowienia ryb, warto zacząć swoją przygodę od sprzętu z niższej półki cenowej.

Dodaj komentarz