Kawa – jakie ma zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawa jest jednym z najbardziej popularnych napojów na świecie. Jest to napój towarzyski, od którego wiele osób rozpoczyna dzień i cieszy się nim przez cały dzień.

Jakie są korzyści z picia kawy? Wykazano, że kawa ma kilka korzyści zdrowotnych, w tym utratę wagi, lepsze funkcje poznawcze i ochronę przed niektórymi chorobami.

Kawa na utratę wagi

Kawa może pomóc Ci schudnąć, ponieważ zwiększa metabolizm, co pomaga organizmowi szybciej spalać kalorie. Jest to szczególnie pomocne, jeśli pijesz bezkofeinową kawę lub herbatę, ponieważ nadal oferują one kofeinę bez dodatkowych kalorii pochodzących z mleka i cukru. Picie kawy może również sprawić, że poczujesz się mniej głodny między posiłkami, co może zmniejszyć ilość jedzenia podczas śniadania i lunchu.

Korzyści poznawcze

Wykazano, że kawa poprawia funkcje poznawcze zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Kofeina zawarta w kawie stymuluje centralny układ nerwowy i zwiększa przepływ krwi do mózgu. Chociaż nadal nie jest jasne, w jaki sposób poprawia to wydajność umysłową, badania sugerują, że może to być związane ze zwiększonym poziomem dopaminy w mózgu, co poprawia nastrój i motywację.

Ochrona przed chorobami

Badania wykazały, że picie więcej niż trzech filiżanek kawy dziennie zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych rodzajów raka, w tym raka jelita grubego.

Jeśli chcesz spróbować egzotycznej kawy, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://mkfresh.pl/swiezo-palona-kawa-ziarnista-mk-fresh-guatemala-2x250g.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym wyróżniają się dobre meble?
Czym wyróżniają się dobre meble?
Bogata oferta mebli na rynku sprawia, że bardzo często mamy problem z wyborem odpowiedniej dla nas opcji. Biorąc pod uwagę […]
Co należy wziąć pod uwagę dokonując zakupu wyposażenia przeznaczonego do hali czy magazynu?
Co należy wziąć pod uwagę dokonując zakupu wyposażenia przeznaczonego do hali czy magazynu?
Magazyny i hale to obiekty stanowiące podstawową infrastrukturę w przemyśle. Te pierwsze są przeznaczone do składowania i przechowywania materiałów oraz […]
Funkcjonalne zegarki dla mężczyzn
Funkcjonalne zegarki dla mężczyzn
Mężczyźni w swej naturze są prości. Jednak od wszystkich urządzeń elektronicznych wymagają nie tylko prostoty, ale też elegancji oraz nade […]