Konopie – zastosowania o których nie wiedziałeś

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Konopie to odmiana gatunku rośliny cannabis sativa, która jest uprawiana specjalnie w celu przemysłowego wykorzystania jej produktów pochodnych. Jest to jedna z najszybciej rosnących roślin i jest uprawiana komercyjnie w celu produkcji włókna, nasion i oleju do wykorzystania w żywności, kosmetykach, tworzywach sztucznych i biopaliwie. Konopie są jedną z najstarszych znanych upraw rolniczych, a historyczne dowody sięgają Chin około 10 000 lat przed naszą erą.

Konopie mają wiele zastosowań:

Materiał budowlany

Konopie mogą być wykonane z różnych materiałów budowlanych, takich jak izolacja, suchej zabudowy i innych materiałów budowlanych.

Papier negatywny dla węgla

Konopie mogą być przekształcone w papier negatywny dla węgla. Proces ten obejmuje rozwłóknianie włókien konopnych, a następnie zastosowanie roztworu alkalicznego w celu oddzielenia ligniny od włókien celulozowych. Rezultatem jest masa, która może być wybielona na biało jak papier, zachowując swoją naturalną siłę i trwałość, a także negatywny wpływ na emisję dwutlenku węgla.

Odzież

Konopie były używane do produkcji odzieży od czasów starożytnych, ponieważ były bardzo trwałe, bardziej miękkie niż większość innych włókien dostępnych w tamtym czasie i bardziej chłonne niż bawełna (która była rzadkością). Obecnie konopie są często mieszane z innymi tkaninami, takimi jak len czy jedwab, aby zmniejszyć zagniecenia i nadać im bardziej miękkie odczucia niż 100% konopie produkowane samodzielnie.

Terapia

Konopie są naturalnym środkiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Od wieków jest stosowany w leczeniu reumatyzmu, zapalenia stawów, bólu pleców i innych stanów zapalnych. Możesz wypróbować bezpieczne środki lecznicze z konopi sprawdzając certyfikowane sklepy takie jak https://konopniterapeuci.pl/ .

Pielęgnacja ciała

Olej konopny stanowi doskonały środek nawilżający dla skóry, ponieważ jest bogaty w niezbędne kwasy tłuszczowe i wchłania się w skórę, nie pozostawiając tłustej pozostałości.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zdrowe dodatki do codziennej diety
Zdrowe dodatki do codziennej diety
Przestrzeganie zdrowej diety każdego dnia przynosi wiele korzyści. Oprócz smukłej sylwetki i świetnej formy można być pewnym zdrowego ciała i […]
W jakim celu stosuje się urządzenia diagnostyczne w pojazdach transportowych?
W jakim celu stosuje się urządzenia diagnostyczne w pojazdach transportowych?
Dynamiczny rozwój motoryzacji sprawił, że współcześnie produkowane pojazdy to zaawansowane technicznie urządzenia naszpikowane elektroniką. Przyjmuje się, że w przeciętnym samochodzie […]
Jak wynająć podnośnik koszowy?
Jak wynająć podnośnik koszowy?
Wiele osób zastanawia się jak wynająć podnośnik koszowy. Zadanie to wcale nie należy do najtrudniejszych, jednak każda osoba, która decyduje […]