Krawat – kluczowy element stroju galowego

Życie i styl

Ciężko wyobrazić sobie eleganckiego mężczyznę, który nie posiada w swojej garderobie przynajmniej kilku modeli krawatów. Które spośród nich są najbardziej uniwersalne? Kiedy krawat jest obowiązkowym elementem garderoby, a kiedy można z niego zrezygnować? Odpowiedzi na te pytania postaramy się udzielić w dalszej części naszego krótkiego poradnika dla mężczyzn, którym zależy na swoim ubiorze.

Jakie rodzaje krawatów wyróżniamy?

Krawat windsor jest bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych przez panów modeli tego klasycznego elementu męskiej garderoby. Równie popularne są także jedwabne six fold oraz seven fold, które są najbardziej formalne i wybierane raczej na szczególne okazje. Spośród krawatów bardziej uniwersalnych można wymienić między innymi modele wykonane z nieco szorstkiej grenadyny, czy też tak zwany szatung (wykonany z surówki jedwabnej). Najmniej formalne, a zarazem zazwyczaj najtańsze są z kolei krawaty wełniane, lniane oraz kaszmirowe.

Osobnym tematem są spinki do krawata. Przez wielu panów są one traktowane, jako zbyteczny przejaw luksusu. Inni natomiast uważają ten element garderoby za przykład klasycznej, męskiej biżuterii oraz bardzo praktyczny dodatek pozwalający na utrzymanie krawata w jednym miejscu. Jaki ich rodzaj jednak wybrać? W dużej mierze jest to kwestia gustu, ale należy pamiętać, iż spinka do krawatu powinna mieć odpowiednią długość względem szerokości krawata oraz nie być zbytnio ozdobna (kolorowe spinki mogą nadmiernie przyciągać uwagę innych osób).

 

Dodaj komentarz