W jaki sposób można odszukać zaginione przedmioty?

Życie i styl

Zagubienie portfela, telefonu czy kluczy, to prawdziwa zmora. Bieganie po urzędach i wyrabianie nowych dokumentów, blokowanie kart kredytowych, wymiana zamków w mieszkaniu. Wystarczy dosłownie chwila nieuwagi, by spokojny dzień zamienił się w prawdziwy koszmar. Niektórzy są roztargnieni i takie sytuacje zdarzają im się regularnie, ale może się to przytrafić każdemu. Można się przed tym bronić, ale jeżeli już spotka nas taka przykra niespodzianka, to warto mieć przemyślane, co należy robić.

Jak reagować na zgubę?

Nasza reakcja powinna zależeć zarówno od miejsca, jak i tego, co zgubiliśmy. W przypadku utraty portfela, najczęściej przepadają wszystkie ważne dokumenty i karty bankowe. W takiej sytuacji pierwsze, co powinniśmy zrobić, to zablokować możliwość użycia kart oraz zgłoszenie utraty dokumentów tożsamości w najbliższym komisariacie policji. Warto też skorzystać z możliwości uzyskania powiadomień o próbie wzięcia kredyt na nasze nazwisko. Również w przypadku zgubienia telefonu, warto zastanowić się, czy jest odpowiednio zabezpieczony i czy nie trzeba zablokować opcji płatności NFC. Warto też zawczasu zadbać o to, by dało się go namierzyć poprzez system GPS.

Inna sytuacja występuje, kiedy gubimy domowe klucze. Jeżeli zginą nam na spacerze czy podczas wypadu na miasto, warto od razu zmienić zamki, gdyż nigdy nie mamy pewności, że nie zostały skradzione. Jednak jeżeli po prostu wypadną nam one w trawie czy na plaży, warto przemyśleć opcję, jaką są wykrywacze metali. Można przy ich pomocy szybko odnaleźć każdy metalowy przedmiot, więc nie tylko wyżej wspomniane klucze, ale także ulubiony kolczyk lub obrączkę ślubną.

Dodaj komentarz