Na czym polega psychoterapia?

Zdrowe życie

Psychoterapia różnie się kojarzy. Dla niektórych jest rodzajem szamaństwa i grzebaniem w ludzkiej duszy. Tymczasem jako dziedzina oparta na naukowych badaniach i ich wynikach jest po prostu sposobem leczenia sfery psychicznej. Przystąpienie do psychoterapii powinna poprzedzać diagnoza, w której specjalista: psycholog lub psychoterapeuta sprawdzają z czym mają do czynienia. Czy stwierdzone są jakieś zaburzenia osobowości, choroby psychiczne lub inne problemy?

Dopiero mając diagnozę, można podjąć dalsze kroki działania. Podstawowe rozróżnienie polega też na podziale na leczenie indywidualne i grupowe oraz dla dzieci i dorosłych. Psychoterapia dzieci w Poznaniu jest popularną usługą mieście, z której korzysta wielu małych pacjentów. Podobnie jak ta skierowana dla osób dojrzałych, z której na szczęście korzysta coraz więcej osób.

Z czym do psychoterapeuty?

Po diagnozie nadchodzi czas na ustalenie kontraktu i rozpoczęcie leczenia. W zależności od nurtu, w którym terapia jest prowadzona odbywają się określone ruchy. W przypadku poznawczo-behawioralnej terapii dla par jest to praca nad schematami poznawczymi, czyli naszymi myślami i spostrzeżeniami, które bezpośrednio kierują działaniem. Zadaniem pary jest rozpoznanie tych schematów i próba ich przeformułowania jeśli są błędne oraz wprowadzenia nowych, zdrowych.

Wszystko odbywa się pod okiem doświadczonego i certyfikowanego terapeuty. Partnerzy mogą też dostawać zadania domowe, ćwiczenia do wykonania albo zagadnienia do przemyślenia lub przedyskutowania w domu. O terapii można dowiedzieć się więcej na http://www.centrumergo.pl/nasza-pomoc/psychoterapia/terapia-par-i-malzenstw

Dodaj komentarz